General Mobile Discovery " Yeterli Hafıza Yok " sorunu nasıl çözülür?

General Mobile Discovery Telefonum var hafızası yarisindan çoğu bos olmasina ragmen yeterli hafiza yok uyarisi aliyorum google playde neredeyse internette yazan tüm yontemleri denedim size guvendim uzmanim.net yardimlariniz icin teşekkürler

thysntmzc thysntmzc (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    General Mobile Discovery Cihazda Yeterli Alan Yok uyarısının sebebi dahili belleğin dolmuş olmasıdır.

    Telefonlard 4 GB bellek varsa bunun sadece 1 GB dahili bellektir. Uygulamalr varsayılan olarak dahili belleğe kurulur. Bu sebepten 1GB lık alan dolmaya yakın telefonunuz  Cihazda Yeterli Alan Yok uyarısı verir.

    Çözüm için 1 GB veya telefonunuzun 16 GB sa 4GBlık alanı boşaltmanız gerekir.

      Cihazda Yeterli Alan Yok uyarısının çözümü için şunları yapın:

    1. Telefonunuzda Ayarlar bölümüne girin.
    2. Uygulamalar bölümüne dokunun.
    3. Daha önceden indirip kurmuş olduğunuz Programlara dokunun.
    4. Açılan Program özelliklerinde  Buraya Taşı: SD kart seçeneğine dokunun.
    5. Böylelikle uygulamaları SD karta taşımış olacaksınız.
    6. Bu işlemi yüklü tüm programlar için yapın. Bazı programları SD karta taşıyamayabilirsiniz. Bunları atlayın.

    Özellikle General Mobile Discovery telefonlarda sıkça karşılaşılan bir durum. Bu şekilde temel bellek alanınnı boşaltarak yani uygulamaları SD karta taşıyarak sorunu çözebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    Sayın cemkara bey paylaşımınız için teşekkür ederim bir çok kişinin bu paylaşım ile sonuca varacağını düşünüyorum ama benim telefonum da sd kart'a taşı seçeneği gözükmüyor telefonum General Mobile 16 GB

    ​Teşekkür Ederim..

    selcukulusal selcukulusal (32)