General Mobile Discovery reklam virüsü sorunu

Telefonuma internetten bir apk indirdim fakat telefonuma virüs bılaştırdı. Telefonuma ele geçirdi adeta telefonumun modeli general mobile discovery format falan iş görmüyor format atmama rağmen herşey silindi fakat virüs silinmedi üstüne üstün kendi kenidine başka programlar yüklemeye başladı.

Telefonuma kullanımıma kapatı kendi bir ekran koruyucu yükledi ve bunu kapatamıyorum ondan öncede kendi kendine reklamlar çıkıyordu ekrana elimden gelen herşeyi denedim fakat olmuyor yardımcı olursanız sevinirim.

forevercarry forevercarry (2)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Android telefonunuza format işlemini aşağıdaki yöntem ile yapın.

    1. Telefonu kapatın.

    2. Sesi yükselt, Home(Ev) ve Güç tuşlarına tuşlarına basılı tutarak recovery menüsünün gelmesini sağlayınız.

    3. Recovery menüsü karşınızda geldiğinde ses azaltma ve arttıma tuşları yardımıyla seçim yapıp açma tuşu (Güç Düğmesi) ile seçiminizdeki işlemi uygulayabilirsiniz.

    4. Wipe CacheWipe Data Factory/Reset işlemlerini sırasıyla yapınız.

    5. İşlemler bittikten sonra Reboot System Now seçeneğinden telefonu yeniden başlatınız.

    Telefonunuz bu işlemden sonra yeniden başlayacak ve sıfırlama işlemi gerçekleştirilecektir.

    Bu işlemden sonra Android telefonunuza bulaşan virüsü temizlemek için Anti-virüs uygulamalarını kullanabilirsiniz.

    Aşağıda yer alan Anti-virüs uygulamalarını indirip sayfalarımızdan nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

    Gerekli adımları izleyerek Android telefonunuzu tarayarak virüsü temizleyebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)
    7 yıl önce cevaplandı

    • denedim fakat telefonu sıfırlamama rağmen virüs kendisini telefonun orjinalinde olan bir uygulama gibi gösterdiği için kalkmıyor ayrıca kendiliğinden bir ekran koruyucu getirdi ekrana bu ekran koruyucu kapanmıyor sabit kaldı anlıcağınız format iş görmüyor :( forevercarry 7 yıl önce

    Anladığım kadarıyla virüs işletim sistemi imajına dahi yerleşmiş. Bu durumda tek çare Stock ROM kurmak olacaktır.

    Cihazına uygun çeşitli kaynaklardan Stock ROM'u rahatlıkla bulabilirsin.

    brsozl brsozl (1961)