Gerçek www.facebook.com sitesine bağlanılamıyor

Google Chrome ile www.facebook.com'a girmek istediğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum

Gerçek www.facebook.com sitesine bağlanılamıyor

www.facebook.com ile aranızdaki güvenli bağlantıya şu anda müdahale eden bir şey var.

Bu sayfayı birkaç dakika sonra veya yeni bir ağa geçiş yapıp yeniden yüklemeyi deneyin. Kısa süre önce yeni bir Kablosuz ağa bağlandıysanız, yeniden yüklemeden önce oturum açmayı tamamlayın.

www.facebook.com sitesini şimdi ziyaret edecek olursanız gizli bilgileri bir saldırganla paylaşabilirsiniz. Chrome, gizliliğinizi korumak için gerçek www.facebook.com sitesiyle güvenli bir bağlantı oluşturana kadar sayfayı yüklemez.

Gerçek www.facebook.com sitesine bağlanılamıyor hatasının çözümü nedir?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gerçek www.facebook.com sitesine bağlanılamıyor hatasının çözümü için şunları kontrol edin:

    Bu hata HTTPS yani güvenli SSL bağlantısı isteyen sitelerde olur. Facebook da HTTPS yani SSL ile bağlantı gerektirir. SSL bağlantısı sizin ve Facebook sunucuları arasındaki internet trafiğinizi şifrelemek ve güven altına almak için kullanılır. Her SSL sahibi sunucunun belirli bir geçerlilik tarihine sahip SSL sertifikası vardır. Eğer sistem tarihiniz ve SSL sertifikasındaki geçerlilik zaman dilimi arasında bir sorun varsa Google Chrome Gerçek www.facebook.com sitesine bağlanılamıyor hatası verir.

    • Bilgisayarınızın tarih ve saati doğru mu kontrol edin. SSL hatasının büyük olasılıkla nedeni bilgisayar tarih ve saatinin geri olması olabilir. Bu durumda tarih ve saati doğru ayarlarsanız SSL hatası çözülecektir.
    • Gerçek facebook.com sitesine bağlanılamıyor hatasının diğer sebebi SSL bağlantısınız engelleyen yazılımlardır. Bu yazılımlar firewal, antivirüs yazılımları, internet güvenlik yazılımları olabilir. Eğer bunlardan birine sahipseniz ve yanlış yapılandırdıysanız bu hatayı alabilirsiniz. Nod32, Avast, AVG, Norton gibi yazılımları geçici olarak devreden çıkartın ve bu şekilde deneyin.
    • Windows XP, Windows 7, Windows Vista kullanıyorsanız Service Pack ve diğer güncellemeleri mutlaka yükleyin.

    Windows 8 ve Windows 7 'de tarih saati nasıl değiştiririm?

    1. ​Ekranın sağ tarafındaki tarih ve saat ibaresini tıklayın.
    2. Tarih ve saat ayarlarını değiştir'i tıklayın.
    3. Tarih ve Saati değiştir'i  tıklayabilirsiniz veya Internet Saatini tıklayarak internet üzerinden otomatik zamanı ayarlatabilirsiniz.
    4. Internet saatini tıklayın.
    5. Ayarları değiştir'i tıklayın.
    6. Internet saat sunucusuyla eşitle işaretleyin ve Şimdi güncelleştir'i tıklayın.

    ergin ergin (2539)