Geri dönüşüm kutusu calışmıyor ıçindekileri silmiyor

windows 7 ultimate

Geri dönüşüm kutusu calışmıyor ıçindekileri silmiyor

 özelliklerine girmeye calişnca bu öğenin özelliği kullanılmıyo diyor

kullanici547809 kullanici547809 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Geri dönüşüm kutusunu onarmak için:

    Windows 7 geri dönüşüm kutusunu onarmak için;

    1. Windows ve X tuşlarına basın.
    2. Açılan menüden  Komut İstemi (yönetici) seçin.
    3. Açılan komut istemi penceresine şu komutu yazın sonra enter tuşuna basın: (ifadeler arasında boşluk var)
      rd /s /q C:\$Recycle.bin
    4. Daha sonra masaüstünde F5 tuşuna basın.

    Bu işlemden sonra geri dönüşüm kutusu onarılacaktır

    Geri dönüşüm kutusuna gönderilen dosya ve klasörler kendiliğinden siliniyorsa, sorun geri dönüşüm kutusunun ayarlarından kaynaklanıyor olabilir.

    Geri dönüşüm kutusunun ayarlarını değiştirmek için şu yolu izleyin:

    1. Masaüstündeki geri dönüşüm kutusu simgesini sağ tuşla tıklayın ve özelliklere gidin.
    2. Özelliklerde Dosyaları Geri Dönüşüm kutusuna taşıma seçeneğini değil Özel boyut seçeneğini seçin.
    3. En büyük özel boyutu kendinize göre ayarlayabilirsiniz (bende 8124)

    Bu işlemden sonra dosyalar doğrudan, geri dönüşüm kutusuna atılmadan, silinmeyecektir.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

      Senin dediğin şeyi birebir aynısını yaptım, teker teker masaüstü silinmeye başladı, sonra pc çöktü. Hakkımı helal etmiyorum yazıklar olsun kandırma milleti.

      uvero uvero (-99)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Abuk sabuk konuşuyorsun. Bahsettiğin kişi -profiline baksaydın farkına varırdın- sitede belki binlerce kişiye yardımcı olmuş bir sitemiz üyesidir ve en seçkin üyelerimizdendir. Şimdiye kadar kimseyi kandırmamışta senimi kandırmış. Birde sanki ücret ödemiş gibi haktan, hakkından bahsediyorsun. Ne hakkın olabilirde senin, o hakkını esirgiyorsun arkadaşımızdan?! Daha dün siteye üye olmuşsun bugün bu küstahlık ve terbiyesizliği yapıyorsun. Yazıklar olsun! Yaptığın bu küstahlık ve terbiyesizlik sebebiyle cezalandırıldın. temmuz 6 yıl önce
      • Arkadaş arşivim herşeyim gitti, ben müneccim miyim adamın profilinden kim olduğunu bilicem edepsiz. Sen benimle nasıl konuşursun böyle klavye delikanlısı seni. Sana yazıklar olsun. Benim zararı mı karşılayacak mısın var mı o yürek ? hanci06 6 yıl önce