gezinti servisi nasıl iptal edilir?

Arkadaşlar,

Chrome'u açtığımda TTNET'in gezinti.com/davet adresine yönlendirildim. Gezinti'nin TTNET'in bir servisi olduğu ve faydalı gibi şeyler yazıyordu. Ben de buna güvenip servise katıldım, EVET seçeneğini tıkladım.

Fakat sonradan bir arkadaşımın söylediğine göre Gezinti servisi benimle ilgili bilgiler toplayıp reklam gösteriyormuş. Açıkcası ziyaret ettiğim sitelerin raporlanması ve reklam amaçlı kullanılması beni rahatsız etti. Gezinti servisini nasıl iptal edeceğimi bir türlü bulamadım. TTNET Gezinti servisini nasıl iptal edebilirim? Gezintiyi kapatma mümkün mü?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TTNET Gezinti, isteğinize ve açık onayınıza bağlı olarak, ilgi alanlarınıza göre size özel içerik ve reklam sunan  bir servistir.  TTNET zorlaması yüzünden istemeseniz de zaman zaman gezinti web sitesine yönlendirilirsiniz. Gezinti servisi faydalı bir servismiş gibi size tanıtılır.

    Tam aksine Gezinti, sizin ile ilgili bilgiler toplar, hangi siteleri ziyaret ediyorsunuz hangi linkleri tıklıyorsunuz gibi. ve bu bilgileri size reklam göstermek için kullanır.  Gezinti, tamamen TTNET amaçlarına hizmet vermektedir. Bir de faydalı bir servismiş gibi ücretsiz olduğu vurgulanır.

    Gezinti servisine EVET dedim, nasıl iptal ederim?

    1. http://www.gezinti.com/hesabim adresini ziyaret edin.
    2. Bu tarayıcı için Gezinti KAPALI ve Internet hattı için Gezinti KAPALI konuma getirin.
    3. Çıkan onay kutularında EVET tıklayın.

    Bu işlemden sonra Gezinti servisini iptal etmiş olacaksınız.

    Gezinti ile bir daha karşılaşmak istemiyorum

    TTNET Gezinti  o kadar ısrarcı ki siz defalarca HAYIR tıklasanızda zaman zaman siz istemeden sizi gezinti.com sitesine yönlendirecektir. Olur da dalgınlıka bir daha EVET tıklarım diyorsanız sizi gezinti servisinden kurtaracak işlem şudur:

    1. Başlatı tıklatın "Programları ve dosyaları ara" bölümüne cmd yazın.
    2. Hemen yukarıda cmd.exe belirecek, sağ tuşla tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçin.
    3. cd  C:\windows\system32\drivers\etc yazın ve enter tuşuna basın.
    4. notepad hosts yazın ve enter tuşuna basın.
    5. hosts dosyasının en üst satırına şu satırı ekleyin.
      173.194.39.233 gezinti.com

    6. Hosts dosyası üzerinde değişikliklerinizi yapın ve kaydedin.
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Artık siz istemeden ttnet sizi gezinti servisine yönlendirmeye çalışırsa karşınıza gezinti yerine google.com gelecektir.

    cemphp cemphp (651)