Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var

Google Chrome ie bazı sayfalara girmek istediğimde

Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var

d7.abendb.com sitesindeki saldırganlar, bilgilerinizi (örneğin şifreler, mesajlar veya kredi kartları) çalmak için sizi kandırmayı deneyebilir.

Google Güvenli Tarama yakın bir zamanda d7.abendb.com sitesinde kimlik avı yapıldığını tespit etti. Kimlik avı siteleri, sizi aldatmak için başka web siteleri gibi görünür.

Güvenliğinizle ilgili riskleri anlıyorsanız virüs bulaşmış bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

gibi bir uyarı alıyorum.  Google Chrome'da Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var uyarısının anlamı nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Neden Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var uyarısı alıyorum?

    Google Chrome Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var uyarısının sebebi Googl Chrome'un sahip olduğu Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma özelliğidir.

    Girmek istediğiniz site virüs veya zararlı kod barındırıyorsa Google Chrome bu siteye girişinize engel olur. Böylelikle virüsün veya zararlı kodun bilgisayarınıza zarar vermesinin önüne geçilmiş olur.

    Dilerseniz Google Chrome içindeki Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım algılamasını kapatabilirsiniz:

    Bunun için şu yolu izleyin:

    1. Google Chrome tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
    2. Ayarlar'ı seçin.
    3. Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın ve "Gizlilik" bölümünü bulun.
    4. "Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir" seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın

    Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım nedir?

    Kimlik avı, birisinin genellikle sahte bir web sitesi aracılığıyla bilgilerinizi paylaşmanız için sizi kandırmaya çalışmasıdır. Kötü amaçlı yazılım, bilgisayarınıza bilginiz dışında yüklenen zararlı bir yazılımdır.

    Kimi zaman kimlik avcısı siteler Bankalar, Facebook gibi popüler sitelerin taklitlerinden oluşur. Görünüm olarak bir banka sitesi veya Facebook görünümünde olan siteler sizin bilgilerinizi çalmayı hedefler. Parola, kullanıcı adı gibi bilgiler kimlik avcısı siteler tarafından çalınabilir.

    murat murat (12492)