GİGA 4.5G nedir?

Türk Telekom GİGA 4.5G nedir?

GİGA 4.5G nedir?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Türk Telekom GİGA 4.5G nedir?

    Türk Telekom GİGA 4.5G mevcut 4.5G’den 3 kata kadar daha hızlı veri transferi sağlayan internet teknolojisidir. GİGA 4.5G, Türk Telekom'un GİGA WiFi noktaları ve 4.5G baz istasyonlarının bir arada bulunuduğu yerlerde GİGA WİFİ bağlantısını ve standart 4.5G bağlantısını birleştirerek elde edilen yüksek hızlara Türk Telekom tarafından verilmiş bir isimdir.

    Türk Telekom’un GİGA 4.5G hizmeti müşteriye;

    - En hızlı 4.5G’den 3 kat daha hızlı mobil internet deneyimi,

    - Güvenilir ve yaygın altyapı sayesinde her zaman ve her yerde kesintisiz ve kaliteli iletişim,

    - Kullanıcıların ev ve ofislerinde yaşadıkları veri indirme ve yükleme hızı ve kalitesinin mobilde de devamını,

    - Büyük şehirlerin yanı sıra kırsal bölgelerde dahi yüksek performanslı ve kesintisiz iletişim olanağı,

    - HD kalitesinde mobil televizyon deneyimi sağlayacak.

    Hangi telefonlar GİGA 4.5G destekliyor?

    Türk Telekom GİGA 4.5G teknolojisinden faydalanmak için öncelikle telefonunuzun 4.5G uyumlu olması gerekiyor. 4.5G uyumlu olmasının yanı sıra telefonunuzun oldukça güçlü bir modeme sahip olması gerektiğini de belirtelim. GİGA WiFi teknolojisinin GİGA WiFi ve standart 4.5G bağlantısıyla beraber olarak çalıştığını göz önüne alırsak, GİGA WiFi kullanmak istediğiniz telefonunun en son nesil WiFi ac desteğine sahip olması da gerekiyor.

    Aşağıdaki bağlantıda yer alan listeden telefonunuzun 4.5G uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

    4.5G uyumlu telefonlar

    Ek olarak standart 4.5G bağlantısı ve harici GİGA WiFi ağı da iPhone telefonlarda aynı anda çalışamıyor. Bu nedenle hiçbir iPhone modeli GİGA WiFi teknolojisinden yararlanamayacak.

    Türk Telekom'un açıklamasına göre GİGA WiFi teknolojisi destekleyen telefonlar:

    Samsung Galaxy S7
    Samsung Galaxy S7 Edge
    LG V10
    Galaxy Note 5

    Genel olarak Android 6.0 işletim sistemine sahip, yonga setinden kaynaklı olarak üst seviye modeme sahip telefonlar listede yer alıyor. Yani LG G5LG G4 gibi Android 6.0 almış veya alacak WiFi ac ve üst seviye LTE Category değerlerine sahip birçok cihaz da GİGA WiFi teknolojisinden ilerleyen zamanlarda yararlanabilir.

    LTE Category nedir?

    GİGA 4.5G nasıl kullanılır? GİGA 4.5G ayarları nasıl yapılır?

    Eğer sizde GİGA 4.5G desteğine sahip telefonlardan birini kullanıyorsanız aşağıdaki sayfamızda yer alan ufak bir ayarı yaparak 1 Nisan tarihinde kullanıma açılacak GİGA 4.5G teknolojisini yararlanabilirsiniz.

    Türk Telekom GİGA 4.5G için telefon ayarları nasıl yapılır?

    brsozl brsozl (1961)