GlassWire nedir, nasıl kullanılır?

GlassWire nedir?

GlassWire  ne işe yarar?

GlassWire indirme adresi nedir, nereden indirilir?

GlassWire nasıl kullanılır?

GlassWire ücretsiz mi?

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    GlassWire Nedir?
    GlassWire, görselliği yüksek, kullanımı kolay ve anlaşılır ücretsiz bir güvenlik duvarı (Firewall)
    ve ağ monitörüdür.  GlassWire anlaşılır görsel yapısı ve kullanım kolaylığı ile diğer Firewall yazılımlarından ayrılıyor.

    GlassWire ile internetinizi, ağınızı kullanan uygulamaları, bu uygulamaların hangi  ülkelerdeki sunuculara bağlandıklarını, kaç MB veri transfer ettiklerini anlaşılır grafik ve ekranlar ile görmek mümkün.

    Aynı zamanda uygulamalardaki beklenmeyen sürüm değişikliklerini, DNS değişikliğini, ve çeşitli
    güvenlikle alakalı sistem değişikliklerini görüntüleyebiliyorsunuz.

    GlassWire'ın Firewall özelliği ile tüm ağ trafiğini görüntüleyebiliyorsunuz. İnternete erişmek isteyen bir uygulamayı engelleyebiliyorsunuz.

    Yüklediğiniz bir uygulama veya arkada çalışan zararlı bir program internete erişmek istediğinde
    GlassWire bu konuda sizi uyarıyor ve gerekli görürseniz programın internete erişimini engelleyebiliyorsunuz.

    GlassWire ile ağ trafik kontrolü, internet kullanım oranlarını izlemeye olanak sağlıyor.

    GlassWire ne işe yarar?
    GlassWire bir güvenlik aracıdır. Bilgisayarınızda olup biteni takip etmek, çeşitli programların internete erişmesini engellemek, Virüs, trojan, backdoor, rootkit gibi yazılımların internete erişmesini engellemek aynı zamanda bilgisayarınıza yapılan siber saldırıları görüntülemek ve korunmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır.
    Bilgisayar güvenliği, virüs, trojan, backdoor, rootkit gibi yazılımlara karşı sadece antivirüs programı ile sağlanamaz.  Bir güvenlik duvarı yani Firewall ile kişisel bilgisayar güvenliği arttırılabilir. GlassWire işe bu amaca hizmet eden ücretsiz bir programdır.

    GlassWire ücretsiz mi?

    GlassWire ücretsiz bir program. Fakat ilerleyelen zamanlarda yeni eklenen bazı özellikler  ücretli olabilecek. Şuan bu yazıda bahsedilen tüm özellikler ücretsiz sürümde olan özelliklerdir.

    GlassWire indirme adresi nedir, nereden indirilir?
    GlassWire ücretsiz olarak GlassWire web sitesinden yani GlassWire.com adresinden indirilebilir.
    Aynı zamanda GlassWire indirme linkine tıklayarak GlassWire programını indirebilirsiniz.

    GlassWire nasıl kullanılır?

    1. GlassWire indir adresinden GlassWire programını indirin.
    2. Kurulumu gerçekleştirin.  Kurulum standart uygulama kurulumudur.
    3. İleri, yani Next butonlarına tıklayarak kurulum yapabilirsiniz.
    4. GlassWire yüklendikten sonra çalışan uygulamalar sekmesine kendini ekler ve bilgisayar her açıldığında otomatik başlar.
    5. Masaüstündeki GlassWire simgesini tıklayarak programı açın veya sağ alt köşede saatin olduğu bölümdeki GlassWire simgesini tıklayın.

    GlassWire,  Graph, Firewall, Usage, Alerts olmak üzere 4 sekmeden oluşur.

    Graph, ekranı uygulamaların tarih bazında ağ erişimlerini, sürüm değişikliklerini, internet kullanımlarını, kısacası tüm aktiviteleri grafik olarak gösterir.
    İ ile gösterilen balonlara tıklayarak uygulamalar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

    GlassWire Firewall nedir

    Firewall sekmesi çalışan uygulamaları ve hangi sunucu ile iletişimde olduklarını gösterir.
    Apps uygulamanın adını, Hosts ise uygulamanın bağlandığı sunucuyu gösterir.
    Uygulama adının sol tarafındaki ateş işareti aktifse uygulamanın internete erişimi engellenmiş demektir. Pasif gri renkteki alev simgesi uygulama internete erişebilir demektir. Alev simgesine dokunarak uygulamanın internete erişimini engelleyebilir veya açabilirsiniz.
    Yine Firewall ekranındaki Firewall On butonu Firewall’un aktif olduğunu belirtir.

    GlassWire kullanımı

    Usage ekranı hangi uygulama kaç MB internet kullanıyor, hangi sunucuya hangi protokolü kullanarak bağlanıyor bunu gösterir. Aynı zamanda günlük, haftalık, aylık, internet kullanım oranları bu ekranda Megabyte cinsinden gösterilir.

    GlassWire ağ izleme

    Alerts ekranı bir kayıt ekranıdır. Burada tarih ile sıralanmış ağ hareketleri, uygulamaların sürüm değişiklikleri, hangi uygulama hangi tarihte hangi sunucuya erişmiş gibi bilgiler bulunabilir.

    GlassWire bildirimler

    GlassWire ev kullanıcılarının kolaylıkla kullanabileceği bir Firewall ve ağ izleme monitörü sistemi yormayan hafif yapısı ve kolay kullanımı ile tercih edilebilecek bir uygulama

    alattin alattin (16999)