Gmail Mail Okundu Bilgisi nasıl alınır?

gmailde giden postanın okundu bilgisi nasıl alınıyor? mailtrack diye bir eklenti varmış denedim ama çalışmıyor, başka bir çözüm var mı?

leone1907 leone1907 (18)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gmailde okundu bilgisi sadece  Gmail iş ve okul sürümleri için geçerli. Eğer Gmail İşletme hesabı kullanıyorsan ya da Gmail Okul sürümününe sahipsen ve yöneticin okundu bilgisi alınabilir seçeneğini aktif ettiyse Gmail de okundu bilgisi alabilirsin.

    Gmail İşletme (GSuite )ve Gmail Okul sürümlerinde okundu bilgisi almak için

    1. Oluştur ile maili oluştur.
    2. Normal mailini yaz.
    3. Alt sol köşede daha fazla seçeneğine tıkla.
    4. Okundu bilgisi iste seçeneğini tıkla.

    Normal Gmail kullanıcılarının bunu yapma şansı yok.

    Eklentiler ile yapılabiliyor ama bildiğin şekilde çalışmayabilir. Mesela https://www.cloudhq.net/chrome_extensions burada Free Email Tracker by cloudHQ var. Bunu yükleyip deneyebilirsin. Yükledikten sonra cloudHQ'da bir hesap oluşturman gerekiyor. Daha sonra zaten gmail de oluştur dediğinde yeni gelen WiFi benzeri bir simge olacak oradan seçeneklere ulaşabiliyorsun.

    hakan hakan (15424)