Google Arama Geçmişi nasıl kapatılır?

Google hesabınız Google Chrome üzerinde kayıtlıysa, telefon, tablet, bilgisayar üzerinden yaptığınız tüm arama kayıtları bu cihazlar arasında paylaşılır. Yani siz telefonda yaptığınız aramalar bilgisayarda da karşınıza çıkar.

Google Arama Geçmişi  nasıl kapatılır? aşağıdaki çözümde paylaştım.

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Arama Geçmişi  nasıl kapatılır?

    Google üzerinde yaptığınız aramaların kayıt altına alınmaması için arama geçmişini kapatmanız gerekmektedir.

    1. Bunun için Google.com adresini ziyaret edin.
    2. Eğer Google hesabınız ile giriş yapmadıysanız sağ üst köşeden giriş yapın.
    3. Giriş yaptıktan sonra Google Arama Geçmişi  kapatma linkini tıklayın ya da dokunun.
    4. Karşınıza Google Etkinliğim başlıgında bir sayfa gelecektir.
    5. Google Etkinliğim sayfasında sağ üst köşedeki alt alta üç nokta simgesini tıklayın.
    6. Açılan menüde Etkinlik kontrollerini seçeneğini tıklayın.
    7. Web ve Uygulama Etkinliği bölümündeki ayar düğmesini kapalı konuma getirin.
    8. Web ve Uygulama Etkinliği duraklatılsın mı? sorusuna  Duraklat seçeneğini tıklayarak onay verin.

    Bu işlemden sonra Google arama geçmişi tüm cihazlarda kapatılacaktır. Elbette bu durum sadece oturum açtığınız kullanıcı hesabını etkileyecektir.

    Daha önceden kayıtlı verilerinizi silmek için :  Google Arama Geçmişi nasıl silinir? Google Etkinlikleri nasıl silinir? linkinde anlatılanları yapabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)