Google arama motoru bazı sonuçları kaldırıyor

Neden bilmiyorum böyle bir şey zaten zorunlu mu? Yoksa Google'a özel bişe mi? Sonuçları kaldirmayan arama motoru varsa hangisini önerirsiniz?

powerxitinia powerxitinia (5)
8 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Evet bazı linkleri kaldırır. Google arama motoru lisans, telif hakkı ile ilgili sorun yaşayan linkleri arama sonucundan çıkartır. Çünkü o linklerdeki firma, kurum vs mahkeme kararı çıkartır ve bunu da Googl'a iletir. Google'de bunları mecburen arama sonuçlarından çıkartır.

    Yasal olarak işleyen tüm arama motorlarında bu durum böyledir.

    hakan hakan (15424)
    8 ay önce cevaplandı

      Eğer kendi siteniz için bunu söylüyorsanız Google'ın çalışma sistemi bu şekildedir. Arama sonuçları sıklıkla değişebilir ve bazı siteler sonuçlardan kaybolabilir. Bunun için şu kaynaklara bakabilirsiniz:

      Dizine ekleme ile ilgili genel mantık

      Tarama, dizin ve sıralama mantığı

      Eğer şikayetlerden dolayı kaldırılan sonuçlardan bahsediyorsanız, Google bunu telif hakkıyla korunan içeriklerde yapmaktadır. DMCA şikayetleri sonucu siteler sıralamadan çıkarılabilir.

      DMCA'nın ne olduğuyla alakalı bakabilirsiniz.

      Duckduckgo gibi arama motorları bildiğim kadarıyla dmca şikayetlerini dikkate almıyor. Belki aradığınız o tarz bir arama motoru olabilir.

      dextm dextm (1)
      8 ay önce cevaplandı