Google Chrome Aşırı Donma

Google chrome son zamanlarda aşırı derecede donuyor daha öncede böyle bir sorun vardı fakat son bir kaç haftadır aşırı olmaya başladı hiç bir uzantıda yok tarayıcıda sebebi nedir?

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu durumda bir kaç işlem ile sorunu çözmeniz mümkün olabilir.

    1-Google Chrome güncel olup olmadığını kontrol edin.

    • Sağ üstte kapatma butonun altında bulunan simgeye tıklayın > Ayarlar'a girin > Sol tarafta bulunan Hakkında bölümüne girerek güncel olup olmadığını denetleyin.

    2-Google Chrome'da çok sayıda eklenti/uzantı varsa kasmasına sebep olabilir.

    • Sağ üstte kapatma butonun altında bulunan simgeye tıklayın > Ayarlar'a girin > Sol taraftan Uzantılar bölümüne girerek kullanmadığınız uzantıları kaldırın.

    3-Son olarak da Ccleaner programı ile temizleme işlemi uygulayabilirsiniz.

    ahmetsamil ahmetsamil (268)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bunun için Proxy Ayarlarında Küçük bir Ayar Yapman lazım. Bunun için Tarayıcının Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster > Ağ Altında Proxy Ayarlarını Değiştir   kısmına girip Açılan Pencere’de Yerel Ağ Ayarları Kısmına Girceksin .

      Ayarları Otomatik Algıla kısmındaki Onay Kutucuna işareti koyuyoruz ve tamam diyerek işlemi Sonlandır .

      Aslında Bu Ayarlar Default olarak gelmektedir. Bu ayarlarda bir değişiklik yok ise Google üzerinde Bir Güncellemeyi beklemek gerekmektedir. Çünkü Google dan kaynaklanıyor olabilecektir. Bu Güncelleme ile çözülmesi mühtemel olacaktır.

      turansmsk10 turansmsk10 (-78)