Google Chrome Bu Web sayfası kullanılamıyor

Google, Facebook, Hotmail, Youtube gibi sitelere girmek istediğimde Google Chrome Bu Web sayfası kullanılamıyor şeklinde hata veriyor. Firefox ile denedim sorun yok gibi görünüyor. Google Chrome Web sayfası kullanılamıyor hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome Bu Web sayfası kullanılamıyor hatasının sebebi nedir?

    Bu hata Google Chrome internet tarayıcısı bir web sitesini bulamadığında ortaya çıkar. Genelde internet bağlantısında oluşan hatalardan kaynaklanır.

    Bu Web sayfası kullanılamıyor hatası aşağıdaki hata kodlarından birine sahip olabilir.

    • Hata Kodu: ERR_CONNECTION_RESET
    • Hata Kodu: ERR_FAILED Bilinmeyen hata
    • Hata Kodu: ERR_CONNECTION_FAILED
    • Hata Kodu: ERR_NAME_NOT_RESOLVED
    • Hata Kodu: ERR_CONNECTION_REFUSED Bilinmeyen hata
    • Hata Kodu: ERR_EMPTY_RESPONSE

    Bu hataları alıyorsanız öncelikle Firefox, Internet Explorer, Yandex gibi farklı tarayıcılar ile ulaşmak istediğiniz siteye ulaşmayı deneyin.

    Bu Web sayfası kullanılamıyor Google Chrome üzerinden alınıyorsa fakat başka tarayıcılar ile istenilen siteye girilebiliyorsa şunları deneyebilirsiniz:

    1. ADSL modeminizi kapatın ve yeniden açın
    İlk yapılması gereken adsl modemi kapatıp yeniden açmak olmalıdır. Hata düzelmez ise sonraki kontrollere geçin.

    2. ZenMate, Hotspot Shield gibi proxy yazılımı kullanıyorsanız devre dışı bırakın
    Zaman zaman proxy veya VPN yazılımları sunucu hatalarına sebep olabilir. Eğer bir proxy yazılımı kullanıyorsanız önce bunu kapatın. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki aşamalara geçin.

    3. DNS sunucu değiştirin.
    DNS Sunucu listesi linkinden tercih edilen DNS'i bilgisayarınıza tanıtın. Bu Web sayfası kullanılamıyor hatası almanızın sebebi DNS sunucusu sorunu olabilir.

    4. Google Chrome Proxy ayarlarını kontrol etme

    1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu [MENU]
    2. Ayarlar'ı seçin.
    3. Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın.
    4. Proxy ayarlarını değiştir'i tıklayın. Bu, Internet Özellikleri iletişim kutusunun açılmasını sağlar.
    5. Yerel Ağ Ayarları'nı tıklayın.
    6. "Ayarları otomatik olarak algıla" onay kutusunun işaretlenmiş olduğundan emin olun.
    7. Tüm iletişim kutuları için Tamam'ı tıklayın.

    5. Bilgisayarınızı virüs ve diğer zararlılara karşı tarayın.

    Google Chrome'da hata almanıza sebep bir virüs veya zararlı yazılım olabilir. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Google Chrome çerezlerini silin

    1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
    2. Ayarlar'ı seçin.
    3. Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın.
    4. "Gizlilik" bölümünde, İçerik ayarları'nı tıklayın.
    5. "Çerezler" bölümünde Tüm çerezler ve site verileri'ni tıklayın.
    6. Tümünü kaldır'ı tıklayın.
    7. İletişim kutusunu kapatmak için X'i tıklayın.

    6. Antivirüs veya Firewall kullanıyorsanız geçici süre ile devredışı bırakın

    Eğer bir firewal veya antivirüs yazılımı kullanıyorsanız gecici bir süre devredışı bırakabilirsiniz. Bazen firewall veya antivirüs yazılımları istediğiniz sitelere erişimenize engel olurlar.

    8. Sorun bağlanmak istediğiniz sunucuda, web sitesinde olabilir.
    Başka sitelere girebiliyor sadece tek bir siteye giremiyorsanız, sorun girmek istediğiniz sunucudadır.
    Bu durumda yapabileceğiniz bir şey yok. Daha sonra girmek istediğiniz web sitesine girmeyi deneyebilirsiniz.

    Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ediyorsa; sorun servis sağlayayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir.

    Türk Telekom, Superonline gibi servis sağlayıcılardan hizmet alıyorsanız destek merkezine telefon açarak durumu anlatabilirsiniz.

    Internet servis sağlayıcınızdaki teknik sorunlarda bu hatalara almanıza sebep olabilir.

    Sorun hâlâ devam ediyorsa, uzmanim.net Facebook sayfasından veya uzmanim.net adresinden bu durumu soru olarak sorarak genel bir sorun mo yoksa sorun sadece sizde mi öğrenebilirsiniz.

    murat murat (12492)