Google Chrome'da uzantılar bölümünde yanında Chrome'dan kaldır simgesi olmayan uzantılar nasıl silinir?

Chrome uzantı kaldırma sorunu yaşıyorum. Chrome'da kaldırılamayan uzantılar ve uzantıları silemiyorum.

Google Chrome'da uzantılar bölümünde bazı uzantılar ve ne olduğu konusunda bir fikrim yok. Bu uzantıları silmek istediğimde normalde uzantıların yanında silme ikonu oluyor fakat bunların yanında yok.

Chrome'da silinemeyen bu uzantıları nasıl silerim?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Bazı Chrome'da bazı uzantıları silmek için el ile silme yöntemini kullanmanız gerekir.

    Google Chrome'da bir uzantıyı tamamen el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

    1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
    2. Araçlar'ı tıklayın.
    3. Uzantılar'ı seçin.
    4. Geliştirici modunu işaretleyin.
    5. Aşağıdaki gibi uzantının kimlik bilgisini göreceksiniz. Bu bilgiyi not edin.

    Chrome silinemeyen uzantılar nasıl silinir

    Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
    3. Eğer AppData klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki kimliğini not ettiğiniz Chrome uzantısını klasörde bulun ve silin.
      Örnekteki gibi sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.  Extended Protection  nedir? Extended Protection nasıl kaldırırım?

    Google Chorme'da silinemeyen uzantı istenmeyen bir yazılımın yüklü olduğuna işarettir. Bilgisayarınızı istenmeyen yazılımlara karşı tarayarak varsa istenmeyen yazılımları kaldırın. Adwcleaner ile son bir tarama gerçekleştirin.

    AdwCleaner kullanarak istenmeyen eklentileri kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
       Extended Protection kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner   Extended Protection istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  Extended Protection ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
       Extended Protections  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Chrome'da istenmeyen tüm eklentilerden kurtulmuş olmalısınız. Sorun devam ederse uzmanim.net'e soru olarak sorabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Ben karspesky lab öneririm silip süpürdü reklamları ayrıca yanında youtube video donmasınıda çözdü

      isbaraalp isbaraalp (-3)
      9 yıl önce cevaplandı

        Merhaba size çok içten teşekkür ediyorum bir uzantı vardı sizin sayenizde sildim onu ve tüm pcdeki virüslerde gitti cidden çok teşekkürler sadece teşekkür etmek için hesap açtım ama yinede elimden geldiğince çevrimiçi olmaya çalışacağım sizin sayenizde uzantı denen şu illetten kurtuldum tekrar çok teşekkürler :D

        sonkadavra sonkadavra (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          dediklerinizi yaptım adwcleaner ı zaten denemiştim ama capture screenshot adlı eklenti ısrarla silmeme rağmen direndi simgesi hala burada :/

          erkam erkam (1)
          8 yıl önce cevaplandı

            siliyorum 2 dakika sonra tekrar yükleniyor? geri dönüşümdende siliyorum

            atilla38tr atilla38tr (1)
            5 yıl önce cevaplandı

              -5

              ya bunlar olmuo arkadaşım sen en iyisi bir virüs programı satın al 100tl 'ye yoksa olmaz

              uzmanserhanedna uzmanserhanedna (-17)