Google Chrome'da yazı boyutları büyüdü

Google Chrome kullanıyorum. Bugüne kadar her şey normaldi. Bugün bilgisayarımı yeniden başlattığımda Google Chrome'da web sitelerinin görünümlerinin değiştiğini fark ettim. Chrome fontları büyümüştü. Acaba yanlışlıkla Zoom mu / yakınlaştır mı yaptım dedi fakat yakınlaştırma %100'de duruyordu. Girdiğim site ile ilgilimi diye düşündüm. uzmanim.net'inde fontları, yazı boyutarı büyüdü.

Google Chrome'u resetledim ayarları kontrol ettim fakat nafile. Hiç bir şey çare etmedi. Google Chrome da ne olmuş olabilir birden fontlar büyüdü?

ceyda ceyda (312)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bugün Google Chrome 37 sürümü yayınlandı.

    Muhtemelen bilgisayarınız otomatik olarak Google Chrome 37 sürümüne güncellendi. Google Chrome 37 sürümü pek çok yenilik barındırıyor.

    Google Chrome 37 yenilikleri arasında 50'ye yakın güvenlik iyileştirmesi söz konusu.

    Google Chrome 37 kullanan kullanıcıların ilk dikkatini çekecek olan da yazı tipleri ve boyutlarındaki değişiklik.

    Google Chrome yeni sürümü ile birlikte yazı tiplerinin gösteriminde yeni teknoloji kullanarak yazı tiplerinin görünümünü değiştirmiştir. Yani bu durum herhangi bir hata sonucu oluşmamıştır.

    Google Chrome 37 ile artık Windows işletim sistemlerinde (Windows 7, Windows 8 gibi) fontların  görünüm kalitesi daha iyi olacak.

    Ayrıca bu yeni sürüm birçok güvenlik hatasına çözüm sunmaktadır ve performans artışı içermektedir.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim, ben de sorunun bende olduğunu düşünerek kafayı yemek üzereydim. ceyda 9 yıl önce