Google Chrome ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası

Google Chrome  ile google.com'a girmek istediğimde

SSL bağlantısı hatası

Sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor. Bu durum sunucuyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir veya sahip olmadığınız bir istemci kimlik doğrulaması sertifikası gerekiyor olabilir.

Hata kodu: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

şeklinde hata veriyor. Chrome Google Chrome ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güncelleme(08 Mart 2014):  Eğer DNS olarak Google DNS'leri kullanıyorsanız (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) ve Google Chrome internet tarayıcısı kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşıyorsunuz. Farklı DNS sunucuları ile bu sorun yaşanmıyor.

    Open DNS kullanabilirsiniz:

    Son zamanlarda karşılaşılan Google Chrome  ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası google ve Chrome ikilisi birlikte kullanıldığında ortaya çıkan geçici bir sorun.

    Google Chrome Sürüm Sürüm 33.0.1750.146 m kullanan tarayıcılarda karşılaşılıyor.

    Google Chrome sürüm Sürüm 33.0.1750.146 m üzerinde bulunan bir bug yani yazılım hatasından kaynaklanıyor ve SSL kullanan, Youtebe, Gmail,  gibi pek çok serviste karşınıza çıkabilir.

    Muhtemelen bir sonraki Google Chrome sürümünde sorun düzelecektir.

    SSL bağlantısı hatası

    Sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor. Bu durum sunucuyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir veya sahip olmadığınız bir istemci kimlik doğrulaması sertifikası gerekiyor olabilir.

    Hata kodu: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

    hatası örneğin google.com'a girmek istediğinizde ikinci denemenizde ortadan kalkacaktır.

    Yazılımsal olarak şu aşamada yapabileceğiniz bir şey yok. Firefox gibi farklı bir tarayıcı ile SSL kullanan sitelere girmeyi deneyebilirsiniz.

    hakan hakan (15394)