Google Chrome her zaman Gizli modda nasıl başlatılır?

Google Chrome'u açtığımda otomatik olarak yeni gizli pencere olarak açılsın istiyorum. Google Chrome varsayılan olarak her çalıştığında gizli modda nasıl başlatılır?

hakan hakan (15424)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilindiği gibi gizli pencerede girilen siteler gizlenir, bilgisayarda saklanan çerezler tarayıcı kapatıldığında silinir. Bu kullanıcı için gizlilik oluşturur. Eğer girdiğiniz siteler ile ilgili bilgisayarda bir kayıt tutulsun istemiyosanız o zaman Google Chrome Gizli Moduna geçiş yapmalısınız.

    Normalde Gizli moda geçmek için Chrome'u özelleştirin ve kontrol edin menüsünden > Yeni Gizli pencere seçeneğini seçmelisiniz. Diğer bir yöntem olarak  CTRL + SHIFT + N tuşlarına birlikte basmanız gerekir. Fakat Google Chrome her açıldığında  gizli modda açılsın isterseniz o zaman kısayolunda bir değişiklik yapabilirsiniz.

    Google Chrome her zaman Gizli modda nasıl başlatılır?

    Bu işlemde Google Chrome kısayoluna -incognito parametresi ekleyeceğiz. Böylece her açıldığında gizli pencere olarak açılacak.

    #incognito Chrome da gzli modu ifade eder.

    1. Görev çubuğundaki veya masaüstündeki Google Chrome simgesini sağ tuşla tıklayın.
    2. Özellikler seçeneğini tıklayın.
    3. Kısayol sekmesini tıklayın.
    4. Hedeb bölümünde yazan değerin en sonuna -incognito parametresini ekleyin.
    5. Hedef şu şekilde görünmelidir:
      64 Bit sistemler için
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" -incognito
      32 bit Sistemler için
      "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" -incognito
    6. Daha sonra Tamam butonuna basın ve pencereleri kapatın.

    Artık bu kısayol üzerinden açılan tüm pencereler gizli modda başlayacaktır.

    hakan hakan (15424)