Google Chrome hızlandırma yolları nelerdir?

Google Chrome ayar olsun, dns olsun, başka bir şey olsun sayfaları hızlı açması için nasıl hızlandırabilirim?

anonim15432 anonim15432 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

     bilgisayarınızda virüs taraması yapın açılışta gereksiz çalışan programları kapatın tarayıcıları sıfırlayın buna ramen hızlı değilse internet hızınız ve bilgisayar özelikleri ile alakalı bir durum

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Google Chrome'da herhangi bir performans ayarları bulunmuyor fakat Google Chrome'un performansı, internet ve bilgisayarınızın donanım özellikleriyle doğru orantılı bir şekilde artar. Birden fazla sekme ile çalışıyorsanız bu durumda cihazın bol RAM'e ve yüksek işlem gücüne sahip olması performansı artıracaktır.

      Kısaca internet altyapınız, kullandığınız paket ve bilgisayarınızın donanım özellikleri Google Chrome'un performansını doğrudan etkileyecektir. Ek olarak yapılacak herhangi bir performans ayarı bulunmuyor.

      brsozl brsozl (1961)
      8 yıl önce cevaplandı

        Google Chrome'un eski versiyonları nispeten yeni çıkan versiyonlarına göre daha hızlı ve atak idi,ancak Internet dünyasının ileri seviyelerde yazılım,uygulamalar ve extra hizmetler kullanması yelpazelerinin genişletilmesinden ötürü son kullanıcıların yada diğer tabirle düşük donanıma sahip olan kullanıcıların bilgisayarında chrome ve chrome alt yapısına sahip olan internet tarayıcıları (Orn: comododragon,chromium,opera vb.) Net üzerindeki uygulamalara yönelik,kullandıkları Extensionscript,Addon,java,silverlight,shockwave,flashplayer'ların etkilerinden ötürü sistemlerde bilhassa eski sistemlerde şişmelere,ağırlaşmalara yol açmaya başladı bu hususlarla ilgili,yeni donanımı olan kişilerde farklı net tarayıcılarına yönelme yoluna girselerde Google Chrome'un hızı ve atak oluşu ek özelliklerinin,eklentilerinin,cloud senkronizasyon depolama ayrıcalıklarının uzun süredirde tercih ediliyor olmasıda kullanıcının tekrar'dan Google Chrome'a dönmesi ile sonuçlanmakta Opensource açık kaynak browser'lar + (Mozillafirefox,Safari,Maxthon) Vb.alternatifler olsada çoğunlukla G-Chrome kullanıcıları daha yaygın.Hız konusuna değinirsek bununla ilgili zamanım olduğunda bir video çekmeyi planlıyorum YouTube'a kendi hesabıma upload edip buradan Uzmanım.net'ten vereceğim aslında üzerinde bir çok ince ayarlar yapılabiliyor CPU,Ram kullanımı,sistem üzerindeki background kalıntı dosya yığınlarının azaltılması vb.işlemlerin minimize edildiğinde daha atak bir Google Chrome karşımıza çıkabiliyor.Konuya binayen bende bir kaç satır ekleyeyim dedim herkeze iyi forumlar saygılarımla.

        forjest forjest (101)