Google Chrome Kasması

İyi günler,bir kaç gün önce netmahal,portal sepeti gibi tarayıcıyı gasp eden virüsleri kaldırmıştım ama Google Chrome hala yavaş çalışıyor.Sorun benim bilgisayarımda mı yoksa virüs ile alakalı bir şey mi ?

tubaeverdeen tubaeverdeen (6)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Google Chromu kaldırıp tekrar kurmanı öneririm olmadığı halde internetinde veya bilgisayarınızda bir sorun olabilir. Yandex'i kullanmanızı tavsiye ediiyorum tabikide turbo gücü açmayı unutmayın ;)

    bcaggul bcaggul (117)
    9 yıl önce cevaplandı

      Öneriniz için çok teşekkür ederim de acaba Chrome da mı bir sıkıntı var diye düşündüm :D

      tubaeverdeen tubaeverdeen (6)
      9 yıl önce cevaplandı

        Portalsepeti, Netmahal gibi taratıyı korsanlarını temizlerken aşamaların tamamını yaptıysanız, yani Malwarebytes anti-malware ve diğer programlar ile tarama yaptıysanız bunun sonucunda reklam yazılımları ve virüslerden kurtduğunuz halde hâlâ yavaş çalışıyorsa bilgisayarınızın hızı ile ilgili bir yetersizlik söz konusudur.

        Google Chrome hızlı bir tarayıcıdır.

        Elbette üzerinde Google Chrome uzantıları varsa ( siz uzantı yüklediyseniz) bunlar Chrome'un çalışma hızını etkileyecektir.

        Google Chrome kasma sorunu genelde adware yani reklam yazılımlarında ve Chrome üzerine yüklenen uzantılardan kaynaklanır.

        Google Chrome kasma sorununun çözümü için bu uzantı ve reklam yazılımlarının temizlenmesi yeterli olur.

        Tabi şu noktayı iyi ayırmalısınız, genel olarak bir kasma mı söz konusu yoksa sadece Google Chrome mu kasıyor?

        Ayrıca Google Chrome üzerinde acacağınız her ayrı sekmenin kasmaya yol açacağını unutmayın. Ne kadar çok sekme açarsanız o kadar kasmaya başlar ve yavaşlar.

        cemkara cemkara (4215)
        9 yıl önce cevaplandı

          Chrome, java ve flash player'i kaldır, sistem temizliği yap ve bunları yeniden kur. Problem çözülecektir. Eğer sistemde başka bir problem veya virüs vb yoksa..

          temmuz temmuz (12505)