Google Chrome nasıl sıfırlanır?

Aşağıda Google Chrome nasıl sıfırlanır resimli olarak anlatılmıştır.

Yüklediğiniz bir eklentiden kurtulamak istediğinizde, istenmeyen bir eklenti yüklediğinizde, Chrome ana sayfanızı, Chrome varsayılan arama motorunu sıfırlamak istediğinizde, kaydedilmiş tüm verileri silmek istediğinizde Google Chrome'u sıfırlamanız gerekebilir.

Google Chrome nasıl sıfırlanır?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome nasıl sıfırlanır? Google Chrome nasıl resetlenir?

    Google Chrome sıfırladığınızda Google Chrome ayarları varsayılan değerlerine dönecektir. Google Chrome'da herhangi bir sorun olduğunda sıfırlamak en iyi çözümdür.

    Google Chrome sıfırlama sonrasında

    • Google Chrome Ana sayfası
    • Yeni sekme sayfası
    • Tüm çerezler ve saklı form bilgileri
    • Varsayılan arama motorunuz sıfırlanacaktır.

    Ayrıca uzantılarınız devre dışı kalacak, çerezler, içerik ve site verileri gibi ön bellekte tutulan veriler silinecektir.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    1. Google Chrome'u açın. Chrome seçenekler butonuna tıklayın ve ayarlara gelin.
      Seçenekler menüsü en sağda ve üste bulunan alt alta üç nokta simgesidir.

      Chrome sıfırlama - ayarlar
    2. Açılan pencerede en solda bulunan Ayarlar menüsüne tıklayın. ve Açılan pencerede Gelişmiş'i tıklayın.
      Chrome sıfırlama - gelişmiş ayarları göster
    3. Gelişmiş ayarlarda en alt bölümde sıfırla butonunu tıklayın.
      Chrome sıfırlama - Tarayıcı ayarlarını sıfırla
    4. Açılan pencerede Sıfırla - Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin seçeneğine tıklayın.
    5. Daha sonra açılan pencerede Sıfırla butonuna basın.
      Google Chrome sıfırlama - yeni tasarım

    Bu işlem sonrasında Google Chrome sıfırlanacaktır. Bu işlemden sonra Google Chrome tarayıcınızı kapatın ve yeniden açın.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)