Google Chrome Netmahal Virüsü

Netmahal denen tarayıcı illeti musallat olmuştu.Öncelikle verdiğiniz bu çözüm aşamaları sayesinde netmahalden kısmen kurtuldum yine de teşekkür ederim.Bilgisayarı açtığım zaman google chrome simgesinin görev çubuğundaki simgesi siyah bi simge içerisnde oluyor ve direk netmahale bağlanıyor yine görev çubuğundan ayır butonu da çalışmıyor en sonunda masaüstündeki normal chrome simgesinden  sağ tıklayıp görev çubuğundan ayır dedim öyle gitti sonra masaüstündekini oraya sürükledim normal oldu ama her açıldığında bu olay tekrarlıyor ne yapmam lazım ? :(

mersinli mersinli (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    NetMahal tarayıcı korsanından kurtulmak için daha önce uyguladığınız adımları tekrar uygulamanız gerekiyor.

    NetMahal tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

    Fakat bunları uyguladığınızı söylediğiniz için sorunun tarayıcı kısayollarında olduğunu düşünüyorum. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayınız.

    ADIM 3:  Netmahal kaldırma: Tarayıcı kısayollarının temizlenmesi

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan Netmahal kısayolunu kaldırma​

    Windows 8 kullananlar için not:
    Eğer Windows 8 ve Başlangıç ekranından Chrome ya da diğer tarayıcılara erişiyorsanız bu işlemi şu şekilde yapın:
    Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın Dosya konumunu aç tıklayın. Açılan bölümünde Chrome kısayolunu sağ tuş tıklayın ve özelliklere girin.
     Aşağıdaki işlemleri yapın.

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  sweet-page.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan
      http://search.netmahal.com/......

      değerini silin. .exe" değerini görene kadar silin.

    4. Bu işlemi 2-3 defa tekrar etmelisiniz.  Bunun sebebi birden fazla kısayolun olmasıdır.
    5. Silme işlemi bitince kontrol amaçlı bir daha kontrol edin. Hedef bölümünde sadece şu değer yazmalıdır.
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Ayrıca Netmahal biri tarayıcı korsanları ile bir daha karşılaşmamak içi Netmahal gibi tarayıcı korsanlarından nasıl korunurum? çözümünü okumanızda yarar var.

    utkubayat utkubayat (885)