Google Chrome'yi, Tam Olarak,Hiçbir iz kalmadan Pc den Nasıl kaldırırım ?

Merhaba arkadaşlar...Yıllardır alışmışım chrome kullanıyorum ve başka tarayıcı kullanmak istemiyorum..Lakin,chrome son dönemlerde bayağı can sıkıcı hatalar vermeye başladı..Girdiğim bazı forumlarda forumların ekran görüntülerinin bozulduğunu,forumlardaki yazı ve resimlerin karıştığını vs vs analizledim..Geçen gün silip yeniden yükledim ve biraz düzelme olmuştu..Fakat sanırım tam olarak silemedim ve aynı hataları tekrar almaya başladım.

Ben tam anlamıyla chrome'nin bütün izlerini pc den silmek ve yeniden,sanki ilk olarak kuruyormuşum gibi kurmak istiyorum..Geçen gün silip yüklediğimde düzeldi sandım,ama tekrar aynı ayarlar bir süre sonra geri geldi(Kayıtlı şifreler,Yer imleri vs vs)..Ben bu ayarları istemiyor ve dediğim gibi ilk olarak chrome'yi kuruyormuşum gibi olmasını istiyorum.Yer imlerini yedekledim ve şifreleride tek tek yedek aldım..Şimdi bu chrome'yi hiçbir iz kalmadan nasıl silerim pc den ?

sleepstalker sleepstalker (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    1. chrome ayarlarını programı kaldırmadanda sıfırlaya bilirsiniz bütün şifreler kayıtlar herşey sıfırlanır başlat yazın çalıştırı açın bu klasör  yolunu yapıştırın temp klasörünün içini silin %userprofile%\AppData\Local\Temp
    2. yöntem bilgisayarda alta siyah çubuga sağ tıklatın görev yöneticisini açın Google ile alakalı ne varsa görevi sonlandırın  başlat yazın çalıştırı açın bu klasör  yolunu yapıştırın %userprofile%\AppData\Local\Google klasörünü sağ tuş yapın silin
    3. C:\Program Files (x86) Google klasörünü sağ tuş yapın silin
    4. chromeyi yeniden kurulum yapın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevap için teşekkür ederim..Bu yöntemi bilmiyordum,şu an bir deneyeceğim ve daha sonra neticeyi buradan bildireceğim,umarım işime yarar yöntem! sleepstalker 7 yıl önce
    • evet sonucu yazarsınız çaresi bulunur candan 7 yıl önce
    • Tem klasörünün içini şu an sildim.Lakin değişen birşey olmadı..Sunduğunuz diğer yöntemi deneyeceğim şimdi! sleepstalker 7 yıl önce
    • cevaba ilave yaptım sonucu yazın olmassa bakarız candan 7 yıl önce

    Olmuyor candan hanım...Sunduğunuz ikinci yöntemide uyguladım,sıfırlıyor ve tekrar e postamla giriş yapmamı istiyor ve giriş yaptığımda yine eski hatalar karşıma çıkıyor...Hatalar diyorum,zira (Explorer,Opera vs) Tarayıcılarla takıldığım forumları analizlediğimde hiçbir hata yok..Lakin ne zaman ''Chrome'' ile girsem hatalar baş gösteriyor!

    Bunun başka bir yolu yokmudur acaba ?

    sleepstalker sleepstalker (7)
    7 yıl önce cevaplandı

    • oturum açmak zorunda değildinizki ileri tıklatın o bölümü geçin candan 7 yıl önce
    • bayan üye değilim ismim Emir candan cevaba ilave yaptım candan 7 yıl önce
    • Pardon emir arkadaşım..Ben üye adınızı yanlış algıladım ve size öyle hitap ettim,kusura bkamayın...Bu arada sunduğunuz tüm yöntemleri uygulamama rağmen sonuç aynı..Sanırım altta ''Temmuz'' arkadaş yeni bir çözüm yolu sunmuş..Şimdi onuda uygulayacağım ve neticeyi bildireceğim! sleepstalker 7 yıl önce

    Chrome kaldırıldıktan sonra;

    C:\Users\temmuz (kullanıcı ismi)\AppData\Local klasöründe Google klasörüde ayrıca (el ile) silinmelidir.

    Eğer bunu yapmazsan yeni yükleme chrome'da eskilerden bazı izler kalabilir. Böyle yapmadıysan Chrome yeni yüklemesinde eski uygulamadan problemler kalmış olabilir.

    Google klasörüne ulaşabilmek için "Gizli öğeler (dosyalar)" görünür yapılmalıdır.

    Not: Google klasörünün silinmesi @candan mesajındada belirtilmiş ve bu klasöre ulaşmanın pratik yoluda gösterilmiş. O şekildede ulaşabilir ve silebilirsin. Herhalde daha kolay ve hızlı bir yol :)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Tmm temmuz hocam saolun..Şu an o yöntemide deneyeceğim. sleepstalker 7 yıl önce
    • Olmuyor hocam..Burada sunduğunuz tüm yöntemleri tek tek ayrıntıları ile denememe rağmen sonuç aynı...Sanırım son çare format gibi görünüyor..Hayır benim anlamadığım nokta şu,pc de başka bir hata (Virüs vs) olabilir desem,farklı diğer tarayıcılarla takıldığım forumlara giriyorum herşey gayet düzgün ve normal,fakat ne zaman 'ki chrome ile girsem hatalarla karşılaşıyorum...Chrome ile forumlara girdiğimde (Fontlar devre dışı kalıyor,resim yükleme bölümlerinde hatalar oluşuyor vs vs anlaşılan o ki ya farklı bir tarayıcıya zor gelsede alışacağız,yada kökten çözüm format atacağız...Neyse hocam saolun,Ben cevaplarınız için sizlere çok teşekkür ederim.. sleepstalker 7 yıl önce
    • Revo Uninstaller ve/veya iOBituninstaller programlarınıda denemiştin herhalde. O halde söylenebilecek bir şey kalmadı gibi. Ama birde aynı konulala alakalı daha önce açmış olduğun konuda @murat Chrome'da bazı kodlar girerek web sayfalarında düzenleme ve değişiklikler yapılabileceğini söylemişti galiba. İstersen o konu muhtevasında bahsettiğim mesajı tekrar oku ve gerekirse mesaj sahibinden daha fazla bilgi iste. temmuz 7 yıl önce
    • @sleepstalker bir iki ekran görüntüsü yollarsan çok iyi olur, hata olarak bahsettiğin şey nedir, web siteleri sende nasıl görünüyor filir sahibi oluruz murat 7 yıl önce