Google Chrome "Yükleniyor" sorunu

Bugüne kadar sorunsuz kullandığım Google Chrome'da ilginç bir sorun ortaya çıktı. Google Chrome'u açıyorum. Sayfanın en üst bölümünde Yükleniyor yazıyor. Fakat bembeyaz bir şekilde hiçbir sayfa açmadan öylece kalıyor.

Google Chrome'u kaldırdım tekrar yükledim fakat nafile. Chrome hiçbir siteyi açmıyor. Firefox ve internet explorer'da bir sorun yok. Chrome'a bir adresi yazıp enter tuşuna bastığımda en tepede yükleniyor yazıyor ve beyaz bir sayfa açık şekilde kalıyor.

Bu sorunun sebebi ne olabilir?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome da sayfa açamamasının birkaç sebebi olabilir.

    1. Antivirüs programınız bir sorun teşkil ediyor olabilir. Özellikle Avira kullanıyorsanız, Avira İnternet Security kullanıyorsanız Avira içerisinde, "Web Koruması" sekmesinin yapılandırma ayarlarında Ipv6 desteğini etkinleştir seçeneğinin yanındaki çek işaretini kaldırımak sorunu çözebilir.
      Başka bir antivirüs yüklü ise buna benzer bir ayarı var mı kontrol edebilirsiniz.
    2. Diğer bir çözüm yolu olarak. Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. ve özelliklerine girin.
      Hedef bölümünde "Chrome.exe" nin sonuna aşağıdaki gibi --no-sandbox ifadesi ekleyin.
      Tamam'ı tıklayın.

      Google Chrome Beyaz Sayfa sorunu

    --no-sandbox çözümü genelde Google Chrome beyaz sayfada kalma, yükleniyor aşamasında takılıp sayfa açamama sorununu çözecektir.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • -no-sandbox sorunu çözdü teşekkürler. sedapekmez 10 yıl önce

    %100 (SANDBOX KODU KULLAMADAN) KESİN ÇÖZÜM:

    Öncelikle bu sorundan dolayı kafaya yiyecek duruma gelmiştim.Formatların ardı arkası kesilmedi.İnternette veya google'da çoğu çözümlerde "-no -sandbox" yazılıyordu ve herkez evet işe yaradı diyerek sorun çözülmüş sayılıyordu halbuki bu durumdada eklentiler çalışmıyor ve daha önemliside bilgisayarınızda Win32.mvirut virüsü bulaşmış olması.

    Bu virüs öyle bir illettir ki çalışan çalışmayan bütün exe dosyalarına otomatik olarak bulaşır ve çoğu program (chrome'da olduğu gibi) hata vermeye başlar.Bildiğimiz antivirüs programları bunu temizleyemezler nedeni ise bu virüs bütün exelere bulaştığı için sistem dosyalarınada haliyle bulaşmasından dolayı antivirüsler silemiyor veya düzeltemiyorlar.Formatta işe yaramıyor çünkü illaki belirsiz bir kaynaktan (bilgisayardan özellikle) tekrardan bulaşıyor ve kısırdöngü tekrardan başlıyor.

    Bu virüsün en zararlı yanı interneti ve bilgisayar performansını aşırı derecede yavaşlatmaktır.Akabinde ise şimdiki sorunumuz olduğu gibi programlara bulaşıp çoğu program ya açılmıyor yada manâsız hatalar meydana geliyor.

    Yapmanız gerek aşağıda ki programı (AVG MVIRUT REMOVAL TOOLS) indirdikten sonra Windows Vista veya üzeri kullanıyorsanız yönetici olarak çalıştırıp SCAN tuşuna basmaktır.Burada en önemli nokta bu temizleme aracında detaylı tarama yok (hızlı tarama, özel tarama vb.) bu nedenle çalıştırmadan önce varsa flash belleğinizi, harici harddiskinizi takmanız ve rar içerisine sıkıştırılmış (sadece .exe formatlı) dosyalarınızı çıkardıktan sonra rar dosyalarını silmeniz gereklidir.Çünkü önceden bulaşmış bir exe dosyasını rarlamış ve saklıyo olabilirsiniz buda demek oluyor ki temizledikten sonra tekrardan bu virüs illetine bulaşmanız an meselesidir.Neden harddisk veya flashbelleğimizide takmamız gerekiyor diyorsanız eğer, programda özel tarama seçeneği olmadığı için anlık tarama yapılmıyor fakat scan dedikten sonra bütün harici ve dahili sürücüleri tarıyor.

    Son olarak bazı sistemlerde Windows başlamadan önce taraması yapıyor program.Bu aslında daha güvenlidir çünkü hiçbir sistem çalışmadan daha sağlıklı tarama yapabilir.Scan düğmesine bastıktan sonra anlık taramaa başlayabilir veya sizden bilgisayarı resetlemesini isteyebilir.Bu durumda size bir mesaj gelecektir evet hayır diye.Böyle geldiğinde EVET'i tıkladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bütün dosyalarınızı windowsunuz açılmadan otomatik olarak tarayıp düzeltecektir.

    İndirme linki:

    http://www.avg.com/dk-en/remove-win32-virut.tpl-stdfull

    veya

    http://files-download.avg.com/filedir/util/avgrem/avg_remover_virut.exe

    Geçmiş olsun....

    xairosk xairosk (1)