Google Drive açılmıyor

Web üzerinden drive.google.com sitesine erişmek istediğimde

Bu siteye ulaşılamıyor

drive.google.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü. hata mesajı ile karşılaşıyorum. Neden Google Drive açılmıyor?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

  • Saat 22:30 itibariyle (08-10-2016) Edge ve IE ile bağlanılamıyor ama Chrome ile bağlantıda bir problem yok. temmuz 7 yıl önce
  • @temmuz Chrome ve Türk Telekom bağlantısı ile drive.google.com açılmıyor. Ancak VPN ile girebiliyorum murat 7 yıl önce
  • Bilemiyorum, bende belirttiğim gibiydi. Belki an itibariyle öyleydi ama elbette bir gariplik mevcut. Bir tarayıcıda açılırken diğerlerinde neden açılmasın? Şimdi yeniden kontrol ettim, bahsettiğim üç tarayıcıdada problemsiz ulaşılabiliyor (saat 12:20). Yasak kalktı galiba. Veya önbellekten belki. Bu arada benim sistemimdede VPN mevcut (ZenMate) mevcut ama kapalı halde. Artık bilemiyorum. Anlayamadım yani.. temmuz 7 yıl önce
  • Fakat dropbox üç tarayıcıdada açılmıyor. İlginç!.. Veya drive'de yasak kalktı belki dropbox'ta devam ediyor. Artık öyle olmalı.. temmuz 7 yıl önce
  • @ismailsarp uyardı, kontrol ettim şuanda açık @temmuz murat 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Google Drive'a Türkiye üzerinden erişim engeli getirilmiştir. Google Drive şuan (8 Ekim 2016)  Türkiye üzerinden erişilemez durumdadır.

Google Drive'e erişim engeli ile ilgili BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU şu açıklamayı yapmıştır:

5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (drive.google.com) hakkındaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nın 08/10/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-156393 sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Google Drive pek çok kişinin kullandığı bir bulup depolama servisidir.  Bu erişim engeli Türkiye'den pek çok kullanıcıyı zor durumda bırakacaktır. Erişim engellinin sebebi Redhack tarafından yayınlanan Berat Albayrak'a ait mailler olduğu sanılıyor. Redhack bu belgeleri servis etmek için Google Drive ve Dropbox gibi sistemleri kullanıyordu.

Google Drive'a nasıl girerim?

Google Drive üzerinde dosyası olan, hesabı olan kullanıcılar VPN uygulamaları üzerinden Google Drive 'a girebilirler. Popüler VPN uygulamalarından biri ZenMate.

ZenMate nedir, nasıl kullanılır? linkinden ZenMate ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

murat murat (12492)