Google Font Türkçe karakter problemi (Firefox)

Merhaba, Yaptığım ASP.NET uygulamasında karşılaştığım sorunlara çözüm aramaya devam ediyorum . Uygulamada bazı başlıklar için google fonts kullanıyorum. Fakat Kullandığım font Google Chrome ve Internet Explorer da sorunsuz çalışırken Mozilla Firefox da Türkçe karakterleri sıkıntılı gösteriyor. Kodu aşağıya yazıyorum.

<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300&subset=latin-ext,latin' rel='stylesheet' type='text/css'>

enoua enoua (108)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba, sorunu kurcaladığım zaman css dosyasının içine aynı fontun latin extended olmayan versiyonu import edilmiş görünüyor. Master Page e eklediğim linkten önce css in içindekini aldığından böyle bir problem ile karşılaşmışım. Problem çözülmüştür teşekkürler.

    enoua enoua (108)
    9 yıl önce cevaplandı

      HTML kodunuzun meta etiketlerini de gönderseydiniz keşke.

      Html 5 kullanıyorsanız

      <meta charset="utf-8">

      kodlamasını unutmayın.  Sizin kullandığınız google font kodu doğru. Bunda bir hata yok.

      hakan hakan (15424)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Merhaba , karakter tanımlaması yapmadım . Yalnız diğer fontlarda problem yaratmıyor. Sadece Open Sans fontunda yaratıyor. Onu da latin-extended olduğu halde neden yaptığını anlayamadım. enoua 9 yıl önce
      • Bir kaç bilgisayarda kontrol ettiniz mi? hakan 9 yıl önce
      • Evet. Mozilla olanlar böyle sadece enoua 9 yıl önce

      google fontsda  latin extented özelliği olmasına rağmen bazı fontlar tam türkçe olmuyor. bazı fontlarda küçük ı, bazı fontlarda büyük İ, yada Ğ,Ş olmuyor.  google fonts daki fontları @fontface yöntemiyle sitenize gömmeniz daha fazla tercih edilmesi istenen bir yöntemdir.

      google fontsda türkçe font listesi otf ve ttf dosyalarını indirebileceğiniz link google fonts listesi

      esmada esmada (1)