Google Haritalarda ücretsiz yollar nasıl seçilir?

Google haritalarda rotanız üzerindeki sadece ücretsiz yolları kullanmak mümkün mü?

Google haritalarda rota üzerindeki ücretsiz yollar nasıl seçilir?

Google haritalarda ücretli geçişleri kullanma seçeneği nerede?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google haritalarda ücretli geçişleri kullanma seçeneği nerede?

    Google Haritalarda rotanız üzerindeki sadece ücretsiz yolları kullanabilirsiniz.  Google Haritalarda ücretli geçişleri kullanma seçeneğini aktif etttiğinizde seçtiğiniz rota üzerinde kullanabileceğiniz ücretsiz alternatif yollara yönlendirileceksiniz.

    Elbette çoğu zaman ücretli geçişleri kullanma seçeneğini aktif etmek tahmini varış sürenizin uzamasına sebep olacaktır.

    Google Haritalarda rota üzerindeki sadece ücretsiz yollar nasıl seçilir?

    1. Google Haritalarda başlatın.
    2. Başlangıç noktanızı ve varış noktanızı seçin:
      Google haritalar - ücretsiz yollar
    3. Daha sonra sağ üst köşede bulunan alt alta üç nokta simgesinine dokunun.
    4. Bu size Rota seçeneklerini getirecektir.
      Google haritalar ücretli geçişleri kullanma
    5. Seçeneklerde ücretli geçişleri kullanma seçeneğini işaretleyin.

    Elbette rotanız üzerinde ücretli yol, köprüler varsa ve bunları kullanmak zorundaysanız yani alternatifi yoksa Google haritalar bunları rotanıza dahil eder. Örneğin İstanbul Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçmek için köprülerden birini kullanır.

    Dediğim gibi ücretli yolları kullanma seçeneğini aktif ettiğinizde varış süreniz uzayacaktır. Yine KM cinsinden mesafe de uzakayacaktır. Bu seçeneği aktif ederken bunları da göz önünde bulundurmakta fayda var.

    alattin alattin (16999)