Google Hesap Hareketlerine nasıl bakarım?

Google Hesabımı birisi kullanıyor mu?

Google Hesap Hareketlerine nasıl bakabilirim?

Google hesabımın birisi tarafından kullanıldığından şüphe ediyorum.Google hesap hareketlerine nereden bakabilirim?

Google hesap hareketlerinden hangi kişinin ne zaman hangi uygulama ile hesabıma giriş yaptığını görebilir miyim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google hesabı kullanıyorsanız mail,youtube,takvim,dökümanlar vs.. birçok uygulamayı aynı hesapta kullanıyorsunuz demektir.Dolayısıyla hesabınızın çalınması veya başkası tarafından kullanılması size çok pahalıya patlayabilir.Google de sizin hesabınızı kullanan birisi;

    • Google arama geçmişinize
    • YouTube arama geçmişinize
    • YouTube da izlediğiniz videolara
    • Bölgenize ve IP adresinize
    • Kullandığınız cihazlara

    ve daha birçok bilgiye ulaşabilmektedir.Google hesabınızın güvenliği bu bakımdan oldukça önemlidir.

    Google Hesap Hareketlerini(Hesap Özeti) inceleyerek hangi kişinin hesabımı kullandığını belirleyebilir miyim?

    Google hesabınızın birisi tarafından kullanıldığından şüphe ediyorsanız Google Hesap Hareketleri (Hesap Özeti) bölümüne bakarak hangi kişinin ne zaman, nereden, hangi ip adresi ile ve hangi uygulamayı kullanarak hesabınıza eriştiğini öğrenebilirsiniz.

    Google Hesap Hareketleri (Hesap Özeti) ne ulaşmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Hesabınıza giriş yapın ve sağ üstteki profil fotoğrafınıza tıklayarak Hesabım butonuna tıklayın.
    2. Açılan ekrandan Kişisel bilgiler ve gizlilik seçeneğine tıklayın.
    3. Sayfanın biraz aşağısına gelin ve Etkinlikler kısmındaki Google Hesap Özeti yazısına tıklayın.
    4. Açılan ekrandan Hesap bölümüne tıklayın.Açılan menüden Tam listeye bakın yazısına tıklayın.
    5. Açılan ekrandan hesabınıza giren cihazların listesine ulaşabilirsiniz.
    6. Google hesap hareketleri son 28 günün kayıtlarını tutar.
    ismailsarp ismailsarp (6010)