Google konumunuzu bilmek istiyor ne demek?

Google birden bire  konumunuzu bilmek istiyor diye karşıma  uyarı çıkardı.

Google öyle dedi engelle dedim bişey olmuşmudur ben böyke hacklenme vb. şeylerden çok korkuyorum da :D

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google'ın pek çok lokasyon bazlı çalışan servisi var. Google konumunuzu bilmek istiyor uyarısına olumlu yanıt verdiğinizde Google bu verileri toplamaya başlıyor. Yani sizin bulunduğunuz konumları topluyor. Örneğin Google Map bu verileri kullanıyor. Daha sonra interseniz konum geçmişinizi buradan takip edebiliyorsunuz: https://www.google.com/maps/timeline

    Ev edresiniz, iş adresiniz gibi verileri öğrenmeye başlıyor. Hatta kullandığım bir Google uygulaması sürekli şuan iştesin, şuanda ev yolundasın gibi veriler gösterip duruyordu.

    Google bu verileri başkaları ile paylaşmadığını söylüyor. Kim bilir. Lokasyon servisi için karşınıza google konumunuzu bilmek istiyor çıktığında izin vermeyin. Benim için bir önemi yok derseniz izin verin. Hack ile vs ile ilgisi yok bu durumun.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

    • tmm zaten kapalıymış toprak34 7 yıl önce

    Sen engelle demeye devam et, merak etme birşey olmaz :)

    temmuz temmuz (12505)