google play reklamları

Merhaba arkadaşlar telefonum LG G4 internetim açıkken sürekli ekrana google play reklamları geliyor ekranı kaplıyor virüs mü acaba? Bazı sitelerde çözüm aradım telefonu yeni aldım zaten ama yine de format attım telefondaki gmail hesabını da pcden sildim başka gmail hesabı açtım ama sorun düzelmedi sürekli google play reklamları geliyor bunun çözümü nedir acaba teşekkürler ekrana gelen reklamların ekran görüntüsü linkleri verdimgoogle play reklam

devran4089 devran4089 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer reklamlar sadece ADSL modem üzerinden yani kablosuz ağ üzerinden geliyorsa sorun modem kaynaklı olabilir.

    3G, kablosuz ağ fark etmiyor sürekli telefonunuzda reklamlar çıkıyorsa o zaman yüklü olan programlardan biri buna sebep oluyor olabilir.

    Telefonda yüklü ücretsiz oyun ve uygulamalar bu reklamları çıkartırlar. Ücretsiz oyun ve reklamlar bu şekilde para kazanır.

    Özellikle son dönemde Airties modemler ile ilgili benzer şikayetlerde artış var.

    Telefona formattan sonra hiç bir şey yüklemediyseniz, telefonunuz root edilmiş değilse, bir kez bile virüsten etkilenmiş modem üzerinden internete erişirseniz telefonunuz etkilenir.

    Çözüm için telefona sabit DNS girmek ve tarayıcı verilerini temizlemek gerekir.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • hocam telefona format attım telefonu yeni almıştım zaten.Formattan sonra hiç uygulama yüklemedim ama yinede reklamlar devam etti wifi ya da mobil veri farketmiyor internet açıkken bu reklamlar sürekli geliyor. Rica etsem ne yapmam gerektiğini adım adım anlatırmısınız teşekkürler.. devran4089 8 yıl önce

    modem arayüz şifrelerini değiştirin muhtemelen düzelecektir

    mirzaligunes mirzaligunes (56)
    8 yıl önce cevaplandı

      Arka planda çalışan programlar genelde sebep olur. Bana ayarlar-uygulama yöneticisindeki yüklü programların resmini atın ben size silmeniz gereken uygulamayı söyliyeceğim

      ataberkthepro ataberkthepro (99)
      8 yıl önce cevaplandı

      • hocam cvp için teşekkür ederim format attıktan sonra hiç uygulama yüklemedim yine de fayda etmedi telefonun kendi uygulamaları buna sebep olabilirmi devran4089 8 yıl önce