Google Play Store etkinleştirme ve devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Telefona root atmadan Google Play Store uygulaması devre dışı bırakılabilir mi? Eğer mümkünse Play Store devre dışı bırakma nasıl yapılabilir? Ayrıca devre dışı bıraktıktan sonra tekrar Play Store'u nasıl geri etkinleştirebilirim?

Google Play Store devre dışı bırakma ve etkinleştirme nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Root atmadan Google Play Store devre dışı bırakılır mı?

    Evet. Telefona herhangi bir root yapmadan Play Store'u devre dışı bırakmak mümkündür.

    Google Play Store nasıl devre dışı bırakılır?

    1. Telefonunuzdan Ayarlara girin.
    2. Uygulama yöneticisine (siz de sadece uygulamalar yazabilir, telefonunuzdaki uygulamaların olduğu yeri bulmalısınız) girin.
    3. Buradan Google Play Store'u bulun ve üstüne tıklayın.
    4. Açılan sayfada önce "güncellemeleri kaldır" seçeneğine, sonra da "devre dışı bırak" seçeneğine tıklayın.

    Devre dışı bırak yazısının yerine oraya "etkinleştir" butonu geldiği zaman, Play Store devre dışı bırakma işlemi tamamlanmış olur.

    Google Play Store nasıl etkinleştirilir?

    1. Telefonunuzdan Ayarlara girin.
    2. Uygulama yöneticisine girin.
    3. Buradan Google Play Store'u bulun ve üstüne tıklayın.
    4. Açılan sayfadaki "etkinleştir" butonuna tıklayın.

    Etkinleştir butonuna tıkladığınızda Play Store etkinleştirme işlemi gerçekleşip telefonunuzun uygulamalar ekranına tekrardan gelecektir. Yalnız Google Play Store'u devre dışı bıraktığınız için haliyle güncellemeler de kaldırılmıştı. Şimdi Play Store'u tekrar en son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Play Store'u nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmek için Google Play Store son sürüme nasıl güncellenir? linkine tıklayabilirsiniz.

      omercik omercik (9418)