GoogleCrashHandler.exe nedir? GoogleCrashHandler.exe ne işe yarar?

Pc'de görev  yöneticisinde  googlecrashhandler.exe ve googlecrashhandler64.exe  çalışıyor bunların çalışma sebebi nedir acaba veya normalmidir?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    GoogleCrashHandler.exe Google Chrome hata iletilerini veya bir işlem sonucunu kullanıcıya ileten bir exe dosyası normalde bu dosya olmasada

    chrome çalışır fakat hata iletilerini alamassınız

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      @candan'a ek olarak:

      Eğer bilgisayarınızda herhangi bir google ürünü kullanıyorsanız, Chrome, Google Drive,veya Google Earth gibi GoogleCrashHandler.exe dosyasınnın olması normaldir.  GoogleCrashHandler.exe dosyası Google ürünlerine ait bir dosyadır.

      GoogleCrashHandler.exe, herhangi bir Google uygulamasında sorun olduğunda oluşan sorun ile ilgili bilgileri Google'a gönderir.  Örneğin Chrome çöktü diyelim, çökme sırasında neler oldu, çökme raporu, sizin kullandığınız Chrome sürümü gibi bilgiler Google'a GoogleCrashHandler.exe sayesinde raporlanır.

      Google bu bilgileri inceler ve hataya sebep olan durumları ortadan kaldırmak için çalışır.

      Google Chrome için Ayarlar > Gelişmiş ayarlar bölümünde Kullanım istatistiklerini ve çökme raporlarını otomatik olarak Google'a gönder seçeneğinin işaretli olması GoogleCrashHandler.exe dosyasının çalışmasına sebep olur.

      hakan hakan (15409)