"Görev Yöneticiniz, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı."

Bilgisayarımda çeşitli sorunlar olduğu için çözüm bulmaya çalışıyorum. Çoğu yönerge ise sık sık karşılaştığım şeyi istiyor benden; Ctrl+Alt+Del. Bunu yaptığımda görev yöneticisi ekranının gelmesi gerekiyor ancak hata veriyor. Hata içeriğinde bunlar yazıyor: "Görev Yöneticiniz, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı."

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

playact playact (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba sorununuzun çözümünü aşaıdaki adımları inceleyerek çözebilirsiniz.

    Merhaba başlat menüsüne tıklayıp çalıştır yazarak çalıştır komut istemci penceresini açıyoruz ve gelen pencerede ki textboxa "gpedit.msc" yazıyoruz tırnaklar hariç  ardından karşınıza gelen sayfada Yönetim şablonlarına tıklıyoruz bunun içinden sistem bölümüne tıklıyoruz ve ctrl + alt + delete seçenekleri yazısına tıklayıp görev yöneticisini devre kaldır seçeneğine tıklıyoruz ve gelen penceredeki yapılandırılmadı da seçili olan radio butonunun çekini etkin olarak seçip kaydet diyoruz ardından bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve  sorun düzelecektir.

    Saygılarımla.

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      Görev Yöneticiniz, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı. hatasının bir sebebi de virüslerdir.

      Bazı virüsler görev yöneticisinin çalıştırılmasına engel olurlar.  Bu durumu kontrol etmek için bilgisayarınızda virüs taraması yapmalısınız.

      Öncelikle Combofix ile bir tarama yapın :Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır?

      Daha sonra da Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? ile bilgisayarınızı tarayın.

      murat murat (12492)