Görev yöneticisinde QTMiner.exe diye birşey var. Nasıl kaldırabilirim?

Merhaba bugün processxp programını indirip açık programlara göz atmak istedim ve QTMiner diye bir CPU Miner programı denk geldi, Antivirüs veya Malware programları görmüyor ama Revo Unistaller ile o yola gidince zorla kaldırıyorum tekrar geri geliyor.. Normalde C:/eth dizininde diye görünüyor ancak öyle bir klasör gizli klasörlerde bile görünmüyor. Nasıl kaldırabilirim?

batutekin batutekin (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Qtminer bir nevi malware özelliğide taşıdığı söylenmektedir ama tam bilgim yok istenmeyen programlar listesindedir işlemciyi aşırı derecede yorabilir ve ısıtabilir.

    Dedğiniz dosyayı  atacağım linkten silebilir veya devre dışı bırakabilirsin bulmak uzun sürebilir biraz gözlerini yormalısın.

    İki tane link atacağım biri farklı yollarla kaldırma diğeride görev yöneticisindeki dosyaları silip devre dışı bırakma ile ilgili.

    Farklı kaldırma yolları

    http://www.mypccaresolutions.com/2016/06/23/remove-qtminer-exe/

    Görev yöneticisindeki dosyaları silme devre dışı bırakma başlangıç öğeleri, hizmetler, işlemler vs. yönetme

    http://www.tamindir.com/quick-startup/

    abdulbaki abdulbaki (75)
    7 yıl önce cevaplandı

      Biraz geç olmuş ama bu sorunu yaşayanlara faydası olabilir:QTMiner.exe nasıl kaldırılır bu linkten öğrenebilirsiniz:  QTMiner.exe nedir, virüs mü?

      Kısaca, QTMiner.exe, bitcoin yani sanal para üretmek için kullanılan bir yazılım. Virüs değil ama bilgisayarı çok yavaşlatan ve istenmeyen bir uygulama. Neredeyse  virüs kadar tehlikeli ve bilgisayarı yavaşlatan bir uygulama. Kesinlikle bilgisayardan kaldırılması gerekir.

      Yine QTMiner.exe ile alakalı başka bir sorunun çözümü de bu linkte:

      Windows script host c:\eth\a.vbs komut dosyası bulunamıyor hatasının çözümü nedir?

      hakan hakan (15394)