Gta 5 Kasma Sorunu

Arkadaşlar Öncelike merhabalar ben dün gta 5 kurdum ve girdim oyuna oyun kasıyor ama oyunu normal oynarken kasmıyor görev yaparken ve arabaya binerken kasmaya başlıyor grafikleri en düşüğe getirmeme rağmen kasma yaşıyorum varmı başka bir çözümü

Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel (R) Core (TM) i5-4200U CPU @ 1.60GHz 2.30GHz
RAM: 6.00 GB

Sistem Türü: 64 Bit

Windows 10
Ekran Kartı: 3069 Mb

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba, daha önceden gta5 yüklemişmiydiniz böyle problemler varmıydı? Göreve başlayınca oyun ağırlaştığından dolayı kasmalar olabilir.Ekran kartının markasını söylermisin?

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • ekran kartı intel daha önce yüklememiştim nizi666 7 yıl önce
    • Sanırsam zayıf bir ekran kartın var bu yüzden kasmalar oluyor. ardahd 7 yıl önce
    • Yinede virüs taramaları yap ondan kaynaklıda kasmalar olabilir.Adwcleaner, MalwareBytes, HitmanPro , 360 Total Security bu programlarlada tarat.Sürücülerin güncel olduğundan emin ol DriverBooster ile sürücüleri güncelleyebilirsin ardahd 7 yıl önce
    • Herşey Güncel ve grafik ayarlarından herşeyi düşürdüm ayarlardada bir bar var ordada gösteriyor normal olduğunu ve şunu farkettim grafik ayarları yüksek olsada kasmıyor ama sadece arabaya binerken kasmaya başlıyor nizi666 7 yıl önce
    • Ekran kartı ve işlemcinin ısısı ne kadar? Isınmadan kaynaklı olabilir veya oyun crack ise crackdan kaynaklıda olabilir. ardahd 7 yıl önce

    Ekran kartınız zayıf. Doğru ekran çözünürlüğünü bulup oynamanızı öneririm. Aynı sorun bende de vardı düzelttim. Biraz grafik kalitesini, biraz oyun içi çözünürlüğü ve tazeleme hızını doğru şekilde ayarlayabilirseniz sorun kalmayacaktır.

    araz01 araz01 (291)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Deneyeceğim teşekkürler. nizi666 7 yıl önce
    • yok olmadı sorun oyunda ola bilirmi orjinal değil sadece araba sürerken donması normal değil bence nizi666 7 yıl önce
    • araba sürerken donması bence normal. çünkü grafikler fazladan performans göstermesini gerektirir. arabada hızlandıkça kasma probleminin arttığını fark edeceksinizdir zaten. bilgisayarın kendi ekran çözünürlüğünü ve oyunun grafik ayarlarının ekran görüntüsünü mesaj olarak atabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım araz01 7 yıl önce