haberpress kalkmıyor

Haberpress tarayıcı korsanı tarayıcıma bulaştı.Bu sitede yayınlanan önceki  bir yöntemi denedim,fayda etmedi. Zannedersem sızmanın yeni bir yolunu buldular.

haberpress'ten kurtulmak için kesin çözüm nedir?

sultanalparslan sultanalparslan (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Aşağıda son dönemde karşınıza çıkan haberpress.net versiyon 2 tarayıcı korsanı nasıl temizlenir kesin çözümü bulabilirsiniz:

    Aşağıdaki anlatılan aşamalardan bazıları sizde olmayabilir. Olmayan aşamaları altlayın.

    haberpress.net, v9-hp.net gibi tarayıcı korsanı siteler son dönemlerde form değiştirdi. Klasik tarayıcı korsanı temizleme rutinleri ile temizlenemiyor.

    haberpress.net'ten kurtulmak için aşağıdakileri yapmalısınız.

    Bu çözüm  haberpress.net tarayıcı korsanından kurtulmak için hazırlanmış en yeni çözümdür.

    Öncelikle haberpress.net tarayıcı korsanı sadece kısayolları değişmiyor. Bilgisayarda 3 yerde değişiklik yapıyor

    • Görev zamanlayıcıya görev ekliyor
    • Bilgisayar açılışına program ekliyor
    • Tarayıcı kısayollarını değiştiriyor.

    Haberpress.net tarayıcı korsanından kurtulma Adım 1: Görev zamanlayıcıdaki görevlerin silinmesi

    1. Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Görev zamanlayıcıya girin.
    2. Görev zamanlayıcı kitaplığına girin.
    3. Şu zamanlanmış görevleri sağ tuşla tıklayın ve sili seçin:
      Attrib Command .......
      OpenBrowser
      Taskkill Application
      haberpress.net kurtulma

    4. Adı yukarıdaki gibi olan görevleri silin.

    Bu görevler bilgisayar açıldığında otomatik olarak karşınıza haberpress.net sitesinin gelmesine sebep olan görevler.

    Haberpress.net tarayıcı korsanından kurtulma Adım 2:  Bilgisayar açıldığında çalışan zararlı yazılımın etkisiz hale getirilmesi

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır
    2. Çalıştıra msconfig yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Windows 7 için, Windows Xp için,  açılan Sistem yapılandırması ekranında Başlatma sekmesini tıklayın.
    4. Eğer bu bölüme hakimseniz gereksiz gördüklerinizi kaldırın. Bilginiz yoksa Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın. Uygula ve Tamam'ı tıklayın.
    5. Windows 8Windows 8.1 için Sistem Yapılandırma ekranında Başlatma sekmesini tıklayın sonra Görev yöneticisini Aç'ı tıklayın.
      Başlangıç sekmesindeki Explorer.exe !yi çalıştıran işlemi bulun ve devre dışı bırak'ı seçin.
      haberpress.net virüsünden kurtulma

    ProgramData altındaki Adobe\Taskkil\Takskil.exe'nin silinmesi:

    Daha sonra ProgramData altındaki bir dosyayı silmeniz gerekiyor.

    1. Masaüstünden Bilgisayarım'ı tıklayın.
    2. C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
    3. ProgramData klasörünü çift tıklayın.
    4. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.
    5. Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
    6. Windows 7 gizli dosyaları gösterme için şu adımları yapın.
    7. Klavyenizden alt tuşuna basın.
    8. Yukarıda beliren Araçlar menüdünden Klasör Seçeneklerini tıklayın.
    9. Görünüm sekmesini tıklayın.
    10. Görünümde şu değişiklikleri yapın:
      Dikkat:  aşağıda sarı ile gösterilen şekilde iki değişiklik yapılmalıdır.

      En çok hata yapılan aşama burasıdır. Gizli dosyaları göstermek yeterli değil.
      Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster işaretleyin
      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.

      Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
    11. Uygula butonu sonra da Tamam'ı tıklayın.
    12. Daha sonra ProgramData  altındaki Adobe klasörünü bulun.
    13. C:\ProgramData\Adobe\Taskil klasörünü silin.

    Haberpress.net tarayıcı korsanından kurtulma Adım 3:  Tarayıcı kısayollarının temizlenmesi

    Haberpress.net, farklı siteler ile yönlendirme yapmakta. v9-hp.nettr-v9.net bunlardan bir kaçı. Chrome, Explorer veya Firefox tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız onun kısayolunu kontrol etmelisiniz.

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://v9-hp.net   yazan bir alan varsa onu silin. Bu site sizde farklı görünebilir. Ne yazısoyrsa onu silin.

    Chrome v9-hp.net    nasıl kaldırılır?

    Windows 8Windows 8.1 kullanıyorsanız görev çubuğundaki Chrome veya diğer tarayıcı yolunun özelliklerine şu şekilde girebilirsiniz:

    1. Görev çubuğundakı Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın
    2. Açılan Pencerede Google Chrome yazısını bir daha göreceksiniz. Bu ifadeyi sağ tuşla tıklayın ve özelliklere girin.
    3. Yukarıda anlatılan hedef bölümündeki siteyi temizleyin.

    Tüm bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bilgisayar yeniden başlatıkdan sonra haberpress.net sitesinden kurtulmuş olacaksınız.

    Haberpress virüs değildir fakat genelde haberpress.net bulaşan sistemlerde virüs olma ihtimali de mevcuttur. Bu sebepten bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı virüslere karşı taramanızda fayda var.

    Aşağıdaki iki programla bilgisayarınızı virüslere ve zararlı programlara karşı taratın.

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır
    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sevgili kardeşim ilgilendiğin için sağol.Bir sorunumuz var:Senin  adım 1'de yazdığın Attrib Command ....... OpenBrowser Taskkill Application  programları bende yok.Diğer adımları yaptım ama sanırsam bundan dolayı haberpress kalkmadı.Bende bu programlar var:

      http://hizliresim.com/rgnGO3

      http://i.hizliresim.com/rgnGO3.png

      sultanalparslan sultanalparslan (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Facebook sayfamızdan mesaj atın kontrol edelim. hakan 8 yıl önce

      Sayın Admin Arkadasın Dediği Gibi Senin Yaptıklarının Hiçbiri Çıkmıyor Pc Kapanıyor Defalarca Her Acılısında Haberpress Geliyor Sistem Geri Yükledim & Kayıt Defterini Taradım gene olmuyor Lütfen Acil Yardımlarınızı Bekliyorum Saygılarımla

      0541mg 0541mg (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        harika, teşekkür ederim, bubilgilerle bu uyuz programdan kurtuldum.

        kullanici976400 kullanici976400 (1)