Hackerlardan ve virüslerden nasıl korunabilirim?

Birilerinin beni hacklememesi ve ipimi öğrenmemesi için ne yapabilirm hangi programları kullanabilirim şuan avast ve malwarebytes yüklü onun dışında yandex browserda uzantılar olarak antişok, lastpass şifre ve form doldurma yöneticisi WOT sitelerin itibarı adguard ve zenmate var daha ne ekleyibilirim yada kurabilirim bu arada güncelleme yap diyenler hata veriyo değişiklikler geri alınıyor diye

birhanbirtane birhanbirtane (8)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu kadar virüs programını neden kurduğunu sorabilirmiyim . Ajan falan olmalısın :)

    Şaka bi yana bilgisayarını bilerek kullanmak en güvenli yoldur . bu kadar güvenlik onlemine gerek yok . nereye girdiğine,ne indirdiğine ve indirdiğin şeyi nasıl çalıştırcağına dikkat edersen hackerlardan veya virüslerden korunmuş olursun :)

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

      IP Gizleme (saklama) konusunu daha önce açmış olduğun "IP Nasıl Başkalarından Korunuz (tıkla)" başlıklı konuda uzun uzun anlattık; adeta kitap yazdık. Hala anlamadınmıda yeniden sordun?

      Bir sistemde "Hackerlardan Ve Virüslerden" korunmak için sistemde standart görevleri yerine getirebilecek bir antivirüs programı ve diğer zararlılar için birkaç bilinen program bulundurmak yeterli olur., özel bir şey veya programlara gerek yoktur.

      Windows 10 ve Windows 8 için işletim sistemiyle gelen Microsoft Defender antivirüs ve güvenlik uygulaması yeterli olur. Ayrıca alternatif olarak ücretsiz Avast Free (tıkla) düşünülebilir (Windows 7 içinde tavsiye edilebilir).

      Zaralılar için ise sistemde alttaki uygulamaları bulundurmak ve ihtiyaç hallerinde kullanmak yeterli olur:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Ayrıca sistem güvenliği (ve stablitesi için) Microsoft/Windows güncellemelerini aksatmadan yapmak önem arzeder.

      Update problemlerindende söz etmiş ve çözüm için soru yöneltmişsin ama kendin hiç araştırma zahmetine girmemişsin. Daha önce bu sormuş olduğun konuda uzmanım.net'te bir sürü konu açılmış. Site içi arama motoruna yazarak aratmak yeterliydi ama bunu yapmamışsın. Bunuda ben senin yerine yaptım.Sonuçlar aşağıda:

      Windows 7 ve 8'de Windows Update problemleri nasıl çözülür? (tıkla)

      Windows 7 güncelleştirmeler denetleniyor'da kalıyor (tıkla)

      Windows update sürekli aynı güncelleştirmeleri yüklüyor (tıkla)

      Windows update güncelleştirmeleri denetlede takılıyor (tıkla)

      Açılan sayfadan WindowsUpdateDiagnostic (Windows 7 ve 8 ) dosyasını download et ve masaüstünde çalıştır (tıkla)

      Windows 8.1 güncelleme sorunu (tıkla)

      Windows 8.1 uptade sorun (tıkla)

      Windows 10 Update 0x80244022 Hatası (tıkla)

      Windows 10 güncelleme hataları tamir programı - WindowsUpdateDiagnostic- (tıkla ve sayfadan download et, masaüstünde çalıştır)

      Varmı başka birşey? :(

      temmuz temmuz (12505)