Hangi işletim sistemini yüklemeliyim?

Merhaba format atacagım ama sistemim 290 gb hangi isletim sürümü kaldır normalde xp kullanıyorum xp lite düşük sistemli xp önerirmisinz usb nasıl format atabilirim xp den format atınca boot sırasında bu hatayı veriyor.

nuri92 nuri92 (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    windows 8.1 uyar  2 GB den büyük sizin 2.90 windows kontrol aracı var  sisteminize uyarmı uymazmı bilgisayarınızı tarıyor uyarsa devam diyor burdan indirin ve kontrol ettirin http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=321548

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Detaylı sistem özelliklerinizi yazabilir misiniz? 290 GB HDD sisteminizde mevcut fakat işletim sistemi bilgisayarınızın performansına göre yükleneceği için sistem özelliklerinizi bilmemiz daha doğru öneriler sunmamız açısından önemli. USB bellek aracılığı ile format atabilmek için öncelikle USB belleğinizi yüklenebilir hale getirmeniz gerekiyor. Sisteminiz 2GB ve altında RAM'e sahip ise Windows10 32-Bit3GB ve üstü RAM'e sahip ise Windows10 64-Bit kurmanızı öneririm.

      Bu konumuzda USB belleği nasıl işletim sistemi yüklenebilir hale getireceğinizi okuyabilirsiniz.

      Daha sonra bilgisayarınızın BIOS ayarları altında Boot sekmesine girerek yüklenebilir hale  getirdiğininiz USB belleğinizi  ilk sıraya gelecek şekilde ayarlayıp sistemi yeniden başlatarak kurulum yapabilirsiniz.

      Kurulum sonrasında cihazınızın gerekli güncel sürücülerini yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

      brsozl brsozl (1961)
      8 yıl önce cevaplandı

        960 ram 232 hrddsk bildiğim kadarla böyle sistem hangi isletim sistemini önerirsiniz tam özelliklerını nereden bulabilirm buraya resim nasıl yüklüyebilirim sistem özelliklerını

        nuri92 nuri92 (32)
        8 yıl önce cevaplandı

        • Detaylı sistem özelliklerinizi Başlat > Çalıştır > Dxdiag yolunu izleyerek öğrenebilirsiniz. Bu dosya yolu ile girmiş olduğunuz Dxdiag arayüzünde ekran görüntüsü alarak editör bölümünde en sağ tarafta bulunan manzara simgesi aracılığı ile atabilirsiniz. damlakoc 8 yıl önce