harddisk açılma sorunu

selamun aleyküm benim laptopun harddiskinin kapağı durduk yere açılıyor etrafında birşeyde yok harddiskin açma düğmesine degsin zizin yardımcı olabilecegini söylediler ekranda donma felan yok

laptop markası exper karizma

windows 8 pro

skype skype (1)
9 yıl önce sordu

  • Harddisk kapağı?.. CD Rom (CD/DVD sürücü) kapağı olmasın o? temmuz 9 yıl önce
  • Alttaki mesajımı editledim. Problem düzelmediyse yeniden oku. Son ilave kısmınıda.. temmuz 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

CD/DVD sürücü (Optik sürücü veya CD/DVD rom olarakta isimlendirilir) kapağı olmalı o. Zira PC'lerde harddisklerin  (sabit disklerin) senin söylediğin şekilde açılır kapanır kapakları ve bu işe hizmet eden düğmeleri olmaz.

CD/DVD Sürücü kapağı üzerinde minik bir delik bulunur. Oraya kapak kapalıyken bir kürdan veya yorgan iğnesi/girebilecek incelikte çivi ile fafifçe bastır. Kapak açılacaktır. El ile bastırarak kapağı yeniden kapat ve deliğe uygun malzemeyi yeniden sok, hafifçe bastır. Yine kapak açılır. Bu işleri birkaç kez yap ve birde bu şekilde sonucu gözlemle.

Birkaç kezde kapağı normal açma düğmesine hafifçe darbeli (hafiften vurur gibi) basarak aç-kapa yapmakta faydalı olacak, problemin düzelmesine katkı sağlayacaktır.

Eğer yazılımla ilgili değilse, bu şekilde problemin düzelmesi gerekir.

temmuz temmuz (12505)