Harici Diskimin içinde $RECYCLE.BIN ve Recycle dosyaları var. Bunlar virüs mü?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi harici diskimin içinde $RECYCLE.BIN ve Recycle adlı 2 tane dosya var. Arkadaşlar ben bu dosyaların içine girdiğim hiçbir şey yok ama dosya boyutuna baktığımda yaklaşık 32GB yer kaplıyorlar. Arkadaşlar bu dosyalar virüs mü? Bunları silmeli miyim? Harici disk modeli: Seagate Expansion Portable Drive. Model numarası: SRD00F1. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

http://i.hizliresim.com/l3dn4r.png

http://i.hizliresim.com/bkrNEm.png

http://i.hizliresim.com/LZy9GZ.png

http://i.hizliresim.com/bkrN9Z.png

righteouslife righteouslife (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HHD kendine ait bir dosyada olabilir HDD içi boş ise biçimlendirin

    veya bir tarama yaptırın virüs var ise silinir  hdd tarama  ve koruma programı burdan indirin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bu gösterdikleriniz virüs dosyası değiller.Dosyalar normalde görünmez olmaları gerekir.Ancak sizin bilgisayarınızda belirli gizlilik ayarlarının değişmesi dosyarın görünür olmasına yol açmış olabilir.

      Kullanıcılar normalde bu dosyaları görmediklerinden virüs zannedebilirler, ancak bunlar Geri Dönüşüm Kutusu içine atılan dosyaların saklandığı bölümdür.Recycle ingilizce de Geri Dönüşüm anlamına gelir.

      Siz dosyaları gizli hâle getirerek görünmez yapabilirsiniz.

      Bu konunun ayrıntılı cevabı aşağıdadır.İncleyebilirsiniz.

      $RECYCLE.BIN nedir? $RECYCLE.BIN virüs mü?

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

      • ama bu dosyalar harici diskin içinde var righteouslife 7 yıl önce
      • Bu dosyalar silinse dahi windows tarafından otomatik olarak oluşturulabilir.Şuanda sizin demeniz üzerinde bende bir test yapmak istedim ve bilgisayarıma bağladım.Dediğiniz gibi harici disk üzerinde de RECYCLE.BIN ve RYCLER klasörleri vardı.Bilgisayarımda orjinal virüs programı barındırıyorum.Ancak siz yine de temizlik programları ile bilgisayarınızı bir temizlemeyi deneyin.Malwarebytes ve Combofix kullanarak bir temizlik yapın bir şey çıkmazsa dosyalardan şüphlenmenize gerek yok.Bunları gizli yapabilir ve görünmemesini sağlayabilirsiniz. ismailsarp 7 yıl önce