harici diskten video izleme

merhabalar.Bilgisayarıma bağladığım her hangi bir harici disk veya flash bellek den izlemiş olduğum videolar,bilgisayarımın her hangi bir birimine kayıt ediliyor mu ?

videoları veya resimleri izlediğim harici diski veya flash belleği çıkardıktan sonra her hangi bir veri kurtarma proğramı ile bellek veya harici dik bağlı olmadığı halde izlemiş olduğum video veya fotoğrafları ana bilgisayarımın verilerinde görebiliyorum.acaba bu kayıt bir zaman sonra otomatik olarak silinebiliyor mu ? cevabınız için teşekkürler.

eftaliza eftaliza (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Videolarda izleme sırasında sadece diskten okunarak belleğe alınır.  Sabitdiskte bir yerlere başka kayıt yapılmaz. Başka bir kayıt tutulmaz.

    Sabitdiski çıkarttıktan sonra bir veri kurtarma yazılımı ile izlenen videoların geri alınması mümkün değildir.

    Dediğim gibi hiç bir yere kayıt yapılmaz dolayısı ile harici diski çıkarttığınızda videoların artık bilgisayar ile bir alakası kalmaz.

    Sadece izlenen videonun adı, açılmış, kullanılmış, işlem yapılmış belge olarak saklanır. Bu vieonun içeriği değildir sadece adıdır.  Yani sadece videonun adı saklanır içeriği değil.

    cemkara cemkara (4215)