hdd regenerator kullanımı

arkadaşlar hardiskte sıkıntı var galiba pc aşırı yavaşladı ve disk onarma yapıp duruyor çözümü için hdd regenerator indirdim kullanımını biraz araştırdım tam anlamadım  kurulum cd si felan yok 8 gb flashım var ondada da kurulu bir işletim sistemi yok acaba tam olarak nasıl kullanabilirim hdd regeneratoru ayrıntılı şeklide anlatıcak arkadaş ya da link verebilecek arkadaşların yardımını bekliyorum

hcy043 hcy043 (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows versiyonu:

    HDD Regenerator 2011 (tıkla)

    Program Özellikleri:

    * Hard disk üzerindeki fiziksel hatalı bölümleri (bad sectors) hızlı ve güvenli bir şekilde bulabilme yeteneği
    * Hard disk yüzeyindeki fiziksel hatalı bölümleri (manyetik hatalar) başarılı bir şekilde tamir edebilme yeteneği
    * Dosya sisteminden bağımsız olarak fiziksel seviyede tarama yapabilme özelliği
    * FAT, NTFS veya diğer tüm dosya sistemlerinde kullanılabilirlik ve ayrıca format işlemi yapılmamış unformatted veya bölümlendirilmemiş unpartitioned diskler üzerinde çalışabilme
    * Program içerisinden "Bootable" (başlatılabilir) rejenerasyon flash bellek oluşturarak otomatik olarak bilgisayar başlangıcında rejenerasyon işlemi başlatabilme
    * Aynı şekilde "Bootable" rejenerasyon CD hazırlayarak rejenerasyon işlemini DOS altında otomatik olarak başlatabilme

    HDD Regenerator harddiskinizdeki bad sectorleri onarmanızı sağlayana faydalı bir programdır.

    Program kurulduktan sonra karşınıza küçük bir pencerede HDD Regenerator programı açılacaktır. Üst kısımdaki regeneration menüsünden Start process under windows seçeneğini seçtiğimizde HDD Regenerator disk onarma işlemini windows çalışırken yapacaktır.  Bu seçeneğe tıkladığınızda  Choose Drive to Process başlığı altında hangi diski onarmak istiyorsanız o diski seçin ve Start Process’e tıklayın. Karşınıza dos ekranında bir pencere gelecek.

    Bu ekranda aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek işleme devam edeceksiniz. Hangi seçeneği seçmek istiyorsanız klavyeden o seçeneğin başındaki sayıyı tuşlayın.

    Not: Ben daima 1'i seçerim; Tara ve onar.

    Bootable versiyonu (Bootable CD veya bootable flash bellek üzerinden çalışır):

    PC, Gerekli Bios önceliklikli başlatma ayarları yapıldıktan sonra bootable versiyon yüklü CD veya flash bellek ile başlatılır. Yönergeler izlendikten (disk seçimi vs) sonra üstteki resimde görünen ekrana gelinir ve tercihe göre bir numara yazılarak enter'a basılır; Tara ve onar seçimi 1'dir.

    Not: Ciddi disk problemlerinde bootable versiyon taraması tercih edilmelidir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      ilk yaptığımda 800 kere f1 ile enter'a bastım sinirlendim kapattım şimdi yeniden yapıyorum otomatik bir versiyonu yokmu ?

      kullanici905399 kullanici905399 (1)