HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır?

Bu çözüm özellikle Fidye virüslerinin temizlenmesinde oldukça etkili olan HitmanPro.Kickstart programını anlatmaktadır. Ransom virüs veya Fidya virüsü olarak bilinen virüsler bilgiayarınızı ele geçiren, bilgisayarda hiç bir işlem yapmanıza izin vermeyen virüslerdir. Polis virüsü, Jandarma virüsü bu virüslerin en yaygın örnekleridir.

HitmanPro.Kickstart, USB üzerinden virüsü devre dışı bırakarak bilgisayarınızı virüslerden temizleyen bir araçtır. Locked yani kilitlenen bilgisayar HitmanPro.Kickstart ile açılır ve virüs taraması gerçekleştirilir.

HitmanPro.Kickstart USB nasıl oluşturulur?

HitmanPro.Kickstart ile virüsler nasıl temizlenir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HitmanPro.Kickstart nedir?

    HitmanPro.Kickstart USB üzerinden çalışan bir virüs temizleme aracıdır. Fidye virüsleri tarafından kilitlenen bilgisayarı açmak için çok kullanışlı ve en güvenilir yazılımlardan biridir.

    Önemli: HitmanPro.Kickstart USB oluşturma işlemini virüs bulaşmamış başka bilgisayarda yapmanız gerekiyor. Bu işlem için virüs bulaşmamış temiz bir bilgisayara geçin ve işlemlerinizi o bilgisayarda yapın.

    HitmanPro.Kickstart USB açılış sürücüsü nasıl oluşturulur?

    Bu işlem için BOŞ bir USB belleğe ihtiyacınız var. 2GB, 4GB veya 8GB USB bellek bu iş için uygundur. İşlem sırasında USB bellek formatlanacaktır. Bu yüzden içinde önemli bilgileriniz olmamalıdır.

    1. HitmanPro‘yu buradan indirin. HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    2. USB Belleğinizi bilgisayara takın.

    3. İndirdiğiniz uygulamayı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi HitmanPro ekranı gelecektir. Bu ekranda aşağıda ok ile gösterilen simgeyi tıklayarak HitmanPro.Kickstart USB oluşturma işlemini başlatın.
      HitmanPro.KickStart USB

    4. HitmanPro.Kickstart USB bellek oluşturma işleminde USB sürücünüzü seçin.
      HitmanPro.Kickstart USB seç

    5. Install Kickstart butonuna basın. Karşınıza USB belleğin formatlanacağına dair bir uyarı gelecektir. Karşınıza çıkan uyarıda YES butonuna basın.

    6. HitmanPro.Kickstart dosyaları USB belleğe kopyanalacaktır.

    7. Son olarak aşağıdaki gibi bir ekran geldiğinda KAPAT butonuna tıklayın.
      HitmanPro.Kickstart USB oluştur

    Bu işlemden sonra HitmanPro.Kickstart USB belleğiniz kullanıma hazır hale gelecektir.

    Şimdi bilgisayarınızı USB desteği ile başlatmanız gerekecektir.

    Bunun için bilgisayarınızın markası ve modeline göre değişecek olan Açılış önceliği tuşunu bulmanız gerekiyor.

     HitmanPro.Kickstart USB ile bilgisayarı fidye virüslerine karşı tarama

    1. HitmanPro.Kickstart USB belleği bilgisayarınıza takın.
    2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    3. Bilgisayarınızın Boot yani açılış menüsünden veya BIOS üzerinden bilgisayarınızı USB bellekten açılacak şekilde yapılandırın. BIOS'a girmek için F2, F8, F11  F12 gibi tuşlardan birini kullanmalısınız.
    4. HitmanPro.KickStart devreye girdiğinde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. 1'e basarak 1 numaralı seçeneği Bypass Master Boot Record  seçin. Enter tuşuna basın.
      HitmanPro.Kickstart USB virüs tarama

    5. Windows açılacak ve HitmanPro.Kickstart karşınıza HitmanPro programını açacaktır.
    6. HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan şekilde tarama işlemini gerçekleştirin.
    murat murat (12492)