Hızı 130mb/sn olması gereken USB'nin hızı çok düşük

Hızı 130mb/sn olması gereken Sandisk Dual USB'nin hızı 15-20mb/sn bunu düzeltmek için ne yapabilirim ?

05mete05 05mete05 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle bu hızların alınması için bazı koşulların sağlanması gerekli.Aşağıdaki bazı maddeler ile durumu açıklamaya çalıştım.

    1. USB lerin okuma ve yazma hızları farklıdır.Okuma hızları yazma hızlarından genelde daha fazla olur.Örneğin kullandığım Sandisk Ultra 3.0 USB okumada 80-100 mb/s görürken yazmada 10-15 mb/s görebiliyor.Yaptığınız işlem yazma işlemi ise bu hızlar düşük olabilir.
    2. Ayrıca USB ler için vaat edilen hızlar sıralı okuma ve yazma da gerçekleşecektir.Yani siz örneğin 4 GB boyutunda tek bir dosyayı Flash bellek içine atmaya çalışın, vaat edilen hızı stabil alacaksınız.Ancak 4 Gb boyutunda ve içerisinde irili ufaklı 100.000-200.000 olan bir dosya düşünün.Bu dosya da alacağınız hızda dalgalanmalar olacak ve vaat edilen hızları neredeyse göremeyeceksiniz.
    3. USB 3.0 bir diskin tam hızını verebilmesi için bilgisayarınızda USB 3.0 destekli bir girişe takılmalı ve USB 3.0 sürücüleri (varsa) yüklenmelidir.USB 2.0 kullanıyorsanız 60 mb/s hızları aşamazsınız.

    bu gibi sebepler hızı tam alamıyor oluşunuzun sebepleri olabilirler.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • arttırmanın yolu yok mu başka peki ? sürücüsünü bulamıyorum marka sandisk olmasına rağmen 05mete05 7 yıl önce
    • USB'lerin sürücüsünü kastetmedim, bilgisayarınızın USB 3.0 girişlerinin sürücüleri olabilir. ismailsarp 7 yıl önce