Hizmet adı geçersiz WuAuServ hatası

net stop WuAuServ komutunu uyguladığımda

Hizmet adı geçersiz.

NET HELPMSG 2185 yazarak daha fazla yardım alabilirsiniz.

uyarısı ile karşılaşıyorum.  WuAuServ  servisi için  Hizmet adı geçersiz.hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hizmet adı geçersiz WuAuServ hatasının çözümü nedir?

    Hatanın çözümü için Windows Update bileşenlerini onarmayı deneyebilirsiniz

    Windows Update  bileşenlerini resetlemek için;

    Windows 10 kullanıyorsanız buradan indirmeyi başlatın.

    Windows 8.1,Windows 8, ve Windows 7 kullanıyorsanız buradan indirmeyi başlatın.

    Sorun devam ediyorsa Windows 7 ve Windows 8 için Windows Güncelleştirme Aracısı'nı en son sürüm güncellemesini buradan indirin ve kurun: Windows Güncelleştirme Aracısı son sürüm indir

    Daha sonra aşağıdaki komutları sırası ile uygulayın ve bileşenleri yeniden kayıt edin:

    1. Windows ve X tuşlarına basın.
    2. Açılan pencereden komut istemi(yönetici) seçin
    3. Şu komutları uygulayın:
      regsvr32 Jscript.dll
      regsvr32 wuapi.dll
      regsvr32 wuaueng.dll

      Bu işlemden sonra Windows Update servisi düzgün olarak çalışacaktır.

    hakan hakan (15409)