Hizmetlerde duran servisi bat dosyası ile çalıştırma.

Serverde duran bir hizmeti bat dosyası ile çalıştırma imkanımız var mı , her bilgisayar yeniden başladıgında bat dosyasını otomatik çalışacak ve böylecelikle hizmet çalışacak bunun bir yolu varmı acaba ?

dyildiz dyildiz (183)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Duran servisi otomatik yeniden başlatmak ile ilgili şunları yapabilirsiniz.

    • İlgili servisi iki kere tıklayın ve özelliklerini açın
    • Recovery bölümünde First Failure, Second Failure gibi hata olduğunda yapılması gerekenleri göreceksiniz.   First Failure - Restart service  gibi ilk hata oluştuğunda hizmeti yeniden başlatı seçebilirsiniz.

    Aynı zamanda servisin çalışıp çalışmadığını kontrol eden bir görev ekleyebilirsiniz. Bunu 5 dakikada bir çalışacak gibi ayarlarsanız hizmet durduğunda otomatik başlatır.

    @echo off
    Rem World Wide Web Publishing Service kontolü
    net start | find /i "World Wide Web Publishing Service"
    Rem Hizmet yoksa yeniden başlat
    if "%errorlevel%"=="1" (
       net start W3SVC
    )

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

    • SERVİCE DURMUŞ BUNU TEKRAR SERVİCE UYGULAMASINA GİRMEDEN BAT ÜZERİNDEN ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUM, DESTEK OLURMUSUNUZ jiletapo 4 yıl önce