Hotmail'de kişi engelleme

Eski adı ile Hotmail yeni adı ile Outlook üzerinden sürekli spam mailler geliyor ve aynı email adresi üzerinden. Hotmail üzerinde gönderen kişinin email adresine göre gönderen kişiyi nasıl engellerim?

Hotmail de kişi engelleme özelliği var mı?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hotmail'de kişi engelleme, Email adresine göre kişileri engellemek için şunları yapabilirsiniz.

    1. Email adresiniz ve parolanız ile Hotmail'e giriş yapın.
    2. Hotmail ayar menüsünden Diğer Posta Ayarlarını tıklayın.
      hotmail kişi engelleme - ayarlar
    3. Gereksiz e-posta engelleme altındaki Güvenli ve engellenen gönderenler'i tıklayın.
      hotmail kişi engelleme - email adresi ile kişi engelleme
    4. Engellenen Gönderenler seçeneğini tıklayın. (Kimlerin size e-posta göndermesine izin verilmeyeceğini belirleyin. Engellenen gönderenlerden gelen iletiler otomatik olarak silinir.)
      Hotmail email ile kişi engelleme
    5. Engellenen gönderenlerden gelen iletiler otomatik olarak silinir. E-posta adresini veya etki alanını (e-posta adresinin @ işaretinden sonraki bölümü) engelleyebilirsiniz.

      E-posta adresini veya etki alanını engellemek için, bunu aşağıdaki kutuya yazın ve Listeye ekle'yi tıklatın. Engellenen adres veya etki alanını kaldırmak için, bunu aşağıdaki listeden seçin ve Listeden kaldır'ı tıklatın.
      Engellenen e-posta adresi veya etki alanı yazan yere ornek@uzmanim.net şeklinde engellemek istediğiniz email adresini yazın.Hotmail kişi engellemeHotmail'de kişi engelleme de dilerseniz @uzmanim.net gibi domaini yazarak sadece belirli bir domain üzerinden gelen tüm e-postaları da engelleyebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)