HP LaserJet 1010 Windows 7 ve Windows 8 sürücüleri

HP LaserJet 1010 yazıcısı  aşağıdaki işletim sistemleri tarafından desteklenir. Hp sitesinden sadece aşağıdaki sürücülere ( driver ) erişebilirsiniz.

Linux
Microsoft Windows 2000
Microsoft Windows NT 4.0
Microsoft Windows Vista
Microsoft Windows Vista (64-bit)
Microsoft Windows XP

HP LaserJet 1010 Windows 7 ve Windows 8 sürücüleri  malesef yoktur. Fakat çözüm için başka bir Hp sürücüsü yüklenebilir. HP LaserJet 1010 Windows 7 ve Windows 8 driver sorunu için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 12 Cevap

    HP LaserJet 1010 Windows 7 ve Windows 8 sürücü ( driver ) sorununu çözmek için

    1. HP LaserJet 1010  yazıcınızı bağlayın.
    2. Yazıcı Ekle ekleme bölümüne gidin.
    3. Port  DOT4_001 seçin.
    4.  Windows Update üzerinden HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) seçin.
    5.  Ad olarak da  "HP LaserJet 1010" yazabilirsiniz.

    HP LaserJet 1010 Windows 7 ve Windows 8 sürücü ( driver ) için farklı bir HP modelini kullanabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

    • 2 gündür uğraşıyordum çok teşekkür ederim. nuri191907 7 yıl önce
    • @nuri191907 işe yaramasına sevindim hakan 7 yıl önce

    en kısa ve sorunsuz yöntemi paylaşıyorum diğer yöntemlerde windows update sizi dakiklarca bekletiyor. ve açıklıyorum

    hp universal print driver pcl5 driverını hp sitesinden indirin link aşağıda geleneksel modda kurulum yapın sorunsuz olarak çalışıyor                                                                                                                                                         https://support.hp.com/tr-tr/product/HP-Universal-Print-Driver-Series-for-Windows/503548/model/503519

    andywin067 andywin067 (11)
    5 yıl önce cevaplandı

      Üstad 6 aydır bunu yapmaya çalışıyorum. O kadar denedim yapamadım, bırakmadım ve HP desteği aradım, yardımcı olamadılar. Hatta üzerine yeni yazıcı aldım.

      Çok teşekkür ederim sonunda oldu. Emek verip uğraştığınız için Allah sizden razı olsun.

      Hayırlı işler bol kazançlar.

      yorumcu yorumcu (1)
      10 yıl önce cevaplandı

        çok teşekkürler sorunsuz şekilde windows 7 üzerinde yazıcımı kullanmaya başaladım

        fatihhilmi fatihhilmi (1)
        10 yıl önce cevaplandı

          adımları takip edip yazıcıyı yükledim ve çalıştı. ancak şimdi yine sorun yaşıyorum.yazdırmak istediğimde ' Unsupported Personality :PCL yazan kağıt çıkartıyor ve başka bir şey yazdırmıyor. bunun bir çözümü var mıdır? teşekkürler...

          gulsah gulsah (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            Anlatılan şekilde sorunsuz kurduk, teşekkür ederiz.

            haticecalik haticecalik (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              adımları takip edip yazıcıyı yükledim ve çalıştı. ancak şimdi yine sorun yaşıyorum.yazdırmak istediğimde ' Unsupported Personality :PCL yazan kağıt çıkartıyor ve başka bir şey yazdırmıyor. bunun bir çözümü var mıdır? teşekkürler...

              mert1234 mert1234 (1)
              9 yıl önce cevaplandı

                windows 8.1(64 bit) de çözüldü. adımları uygulacak arkadaşlara tavsiyem lütfen her adımda sabırlı davransınlar işlemler oldukça uzun sürüyor. anlatım için çooooooooooook   teşekkürler :)

                "^^kamber7373^^"

                kamber7373 kamber7373 (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  Teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz sorunsuz yüklendi :)

                  sevill sevill (1)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    Konunun Başında Bahsi Geçen yazıcı sürücüsü ile alakalı bir sürücü görüldüğü üzere yok.

                    Benzer sürücüler (3055 ile başlayan) kurulduğu zaman ise hata mesajı veiyor yazıcı çıktılarında !

                    emrah01 emrah01 (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                    • Çözümde yazdığı gibi : Windows Update üzerinden HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) seçin. hakan 9 yıl önce

                    PAYLAŞILMAYAN BİLGİ BİLGİ DEĞİLDİR.

                    Anlatıldığı şekilde Kurdum ve uzun zamandır kullanamadığım yazıyı yeniden kullanmaya başladım..

                    Böyle bir bilgiyi paylaştığınız için çok teşekkür ederim... ALLAH razı olsun...

                    realist realist (1)
                    9 yıl önce cevaplandı

                      Çok teşekkür ederim bizi büyük bir zahmetten kurtardınız. HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) yok diyen arkadaşım aynı sorunu yaşadım PCL6 yı işaretleyip Windows Update yaptığınız zaman liste yenileniyor ve HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) çıkıyor. Kolay gelsin

                      akin58 akin58 (1)