Hp secure boot nasıl kapatılır?

Merhabalar hp bilgisayara Windows 7 format attım ancak bilgisayar açıldığında secure boot ekranı çıkıp duruyor boot ayarlarından disable yapıp kaydediyorum ancak bilgisayar açıldığında enable oluyor tekrardan,çözümünü söylerseniz çok sevinirim

mrttt mrttt (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HP secure boot özelliğini BIOS üzerinden kapatman gerekiyor. Acaba kapattıktan sonra BIOS ayarlarını kaydetmiyor olabilir misin?

    Mesela HP G6 laptoplarda açılışta sürekli ESC tuşuna bas-çek yaparak StartUp Menü oradan da (F10 - BIOS Settings) ile BIOS ayarların girebiliyorsun.

    BIOS da

    1. System Configuration > Boot Options'a gir.
    2. Secure Boot üzerinde enter ve Disable olarak seç
    3. Legacy Support > Enable yap.
    4. F10 ile kaydet ve çık.

    Bu şekilde dener misin?

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Secure Boot ekranı çıkıyor derken anlamadım. BIOS ekranı mı çıkıyor acaba onu mu demek istedin?

      omercik omercik (9418)