Html form etiketi nedir? Html form etiketi nasıl kullanılır ?

berk berk (224)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTML <FORM> etiketi, diğer tüm form kontrollerini oluşturan etiketleri içine alarak kullanıcının veri girişi yapmasını sağlayan bir yapı tanımlar. Bu yapı içinde klavye veya fare ile kontrol edilebilen metin giriş kutuları, listeler, seçim kutuları, düğmeler vb. gibi kontroller eklenebilir. FORM etiketi içinde sunucuya veri gönderecek bütün etiketlerin/elementlerin name özellikleri tanımlanmalıdır.

    <html>
    <head>
    <title> uzmanim.net  </title>
    <body>

    <form action="http:\\uzmanim.net" method="post">

    <fieldset>
    <legend>Kişisel Bilgiler</legend>
    <table>
        <tr><td>Ad Soyad : </td><td><input type="text" /></td></tr>
        <tr><td>Doğum Tarihi : </td><td><input type="text" /></td></tr>
    </table>
    <button type="submit">Kaydet</button>
    </fieldset>

    </body>

    </head>

    </html>

    Yukarıda ki gibi kullanılabilir.

    berk berk (224)