Html içerisine Pdf dosyası nasıl gömülür?

Bir HTML sayfası içine PDF dosyası nasıl eklenir, link olarak değil. Doğrudan HTML sayfa içerisinde PDF görüntüleme nasıl yapılır? Javascript ile PDF dosyası HTML dosya içine nasıl eklenir?

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTML içinde PDF görüntülemek için ViewerJS javascript kütüphanesinden yararlanabilirsiniz. Daha önce Google döküman görüntüleyici ile hızlıca PDF belgeleri HTML içine gömülebiliyordu. Fakat sonradan Google PDF benzeri dökümanlar için bant genişliği limiti uygumaya başladı. Alternatif çözüm şart oldu.

    1. Viewer.JS kütüphanesini buradan indirin.
    2. Viewer.JS sıkıştırılmış dosyasını açın ve bu klasör içindeki ViewerJs klasörünü tamını web sunucunuzun root'una upload edin.

    3. PDF dosyalarınızı sunucunuza upload edin.

    4. HTML dosyalarınız içine PDFleri şu şekilde gömebilirsiniz.

       <iframe src="http://uzmanim.net/Viewerjs/#/pdf/test.pdf" width="900" height="780" style="border: none;" allowfullscreen webkitallowfullscreen></iframe>
    5. HTML'den PDF'e link vererek görüntülemek isterseniz

      <a href="/ViewerJS/#../yol/dosya.pdf">

      şeklinde link verebilirsiniz.

    HTML içine PDF dosyası gömmek, yerleştirmek için Viewer.JS oldukça faydalı ve güzel bir javascript çözümü.

    alattin alattin (16999)